نتایج جستجو برای عبارت :

"ردیف اول متعلق به آقایان است"

در منطق قرآن، عزت واقعی و کامل متعلق به خداوند و متعلق به هر کسی است که در جبهه‌ی خدائی قرار میگیرد. در مصاف بین حق و باطل، بین جبهه‌ی خدا و جبهه‌ی شیطان، عزت متعلق به کسانی است که در جبهه‌ی خدائی قرار میگیرند. این، منطق قرآن است. در سوره‌ی فاطر میفرماید: «من کان یرید العزّة فللّه العزّة جمیعا».(۱) در سوره‌ی منافقون میفرماید: «و للّه العزّة و لرسوله و للمؤمنین و لیکنّ المنافقین لایعلمون»؛(۲) عزت متعلق به خداست، عزت متعلق به پیامبر و به مؤم
یک تیم خوب همیشه از جمعی از افراد آن تیم بهتر است.
( به این معنا که اعضای یک تیم خوب در کنار هم علاوه بر توانایی هریک از اعضا، شامل نکات مثبت و استعدادهایی هم خواهد بود که نه متعلق به یک شخص بلکه متعلق به کل تیم است.)
ادامه مطلب
طبق آمار رسمی ارائه شده از سوی گمرک جمهوری اسلامی ایران و با توجه به بررسی ها و تحلیل های شرکت فرا ترخیص آریا می توان این گونه بیان کرد که در سال ۱۳۹۵ واردات و ترخیص ازگمرک غرب تهران از لحاظ وزنی بیش از ۲۰۱ هزار تن و از لحاظ ارزش دلاری بیش از یک میلیارد و ۴۰۰ میلیون بوده است. در نتیجه سهم ارزشی گمرک غرب تهران در این سال نسبت به کل واردات معادل ۲٫۱۶ درصد و سهم وزنی آن ۰٫۶ درصد می باشد. واردات به گمرک غرب تهران از کشورهای مختلف صورت می پذیرد به گون
کچھ شینا زبان اور اس کے رسم الخط کے متعلق
(رازول کوہستانی)
پچھلے چند دنوں سے شینا بیاک میں شینا رسم الخط کے حوالہ سے بحث چل رہی ہے اس حوالہ سے شینا زبان کے متعلق کچھ کہنے کی کوشش کی جاتی ہے:
 میری چند شینا کتابیں اور ایک لُغت اضافی حروف میں دو زبر کی علامات کو استعمال کرتے ہوئے 2004 سے پہلے شائع کی گئی تھیں۔ چونکہ کہ اُس وقت گلگت کی شینا زبان کے لکھنے والے زیادہ تر انہی علامات کا استعمال کرتے تھے اور انہی علامات کو اختیار کیا گیا جو کہ کافی مشکل او
تعاریف ترکه در کتب فقهی در مورد معنا و مفهوم ترکه نظرات متفاوتی ابراز شده است:
1- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی قطع نظر از حقوق متعلق به آن باقی می ماند.
2- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی بعد از جدا نمودن حقوق متعلق به آن بر جای می ماند ترکه می گویند.
3- آنچه را که میت بعد از تجهیز او اعم از حقوق و اموال بعد از وضع دیون شخصی و عینی بر جای می ماند ترکه می گویند.
از نظر بنده ترکه به اموال و حقوق برجای مانده از میت اطلاق می شود ک
تعاریف ترکه در کتب فقهی در مورد معنا و مفهوم ترکه نظرات متفاوتی ابراز شده است:
1- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی قطع نظر از حقوق متعلق به آن باقی می ماند.
2- آنچه که بعد از مردن شخص از اموال و حقوق مالی بعد از جدا نمودن حقوق متعلق به آن بر جای می ماند ترکه می گویند.
3- آنچه را که میت بعد از تجهیز او اعم از حقوق و اموال بعد از وضع دیون شخصی و عینی بر جای می ماند ترکه می گویند.
از نظر بنده ترکه به اموال و حقوق برجای مانده از میت اطلاق می شود ک
ایران در سال ۲۰۱۹ رتبه نود و نهم را در شاخص رقابت‌پذیری جهانی به خود اختصاص داده که جایگاه آن نسبت به سال ۲۰۱۸ میلادی، ۱۰ پله تضعیف شده است. در میان ارکان اصلی دوازده‌گانه این شاخص، بهترین رتبه ایران متعلق به رکن اصلی اندازه بازار و بدترین رتبه ایران متعلق به رکن بازار کار بوده است. معاونت بررسی‌های اقتصادی اتاق بازرگانی تهران طی گزارشی به بررسی جایگاه ایران در میان این ارکان و مولفه‌های آن پرداخته است.
ادامه مطلب
در گونه‌ های صدا (آوازی) تقسیم‌بندی بسیاری وجود دارد که می‌توان آنها را به هفت نوع اصلی تقسیم‌بندی کرد که سه نوع آن متعلق به زنان (سوپرانو، متزوسوپرانو، کنترآلتو) و چهار نوع آن (کنترتنور، تنور، باریتون، باس) متعلق به مردان است. در این تقسیم‌بندی می‌توان صدای پسران و دختران نابالغ را هم اضافه کرد و زیر شاخه‌های بسیاری وجود دارد که بستگی به نوع صدا، حجم، رنگ و توانایی یک خواننده است. محدوده صوتی صدای انسانی از بم‌ترین صدا تا زیرترین آن
از همان بچگی هایم همان قدر که از بودن در جمع و سر و صدا و شلوغی لذت میبردم، از خلوت و سکوت و بودن در دنیای خودم هم لذت میبردم.
دنیا و سکوتی که فقط و فقط متعلق به من بود.
هر کجا گوشه ی دنج و کوچکی را برای خودم سند میزدم و آنجا میشد متعلق به من و هر وقت که دلم میخواست به گوشه ی دنج خودم میرفتم و در دنیای خودم غرق میشدم.
ادامه مطلب
ثروت چیست؟ثروت ارزش کل دارایی های با ارزش متعلق به شخص ، جامعه ، شرکت یا کشور را می سنجد. ثروت با در نظر گرفتن کل ارزش بازار کلیه دارایی های فیزیکی و نامشهود متعلق به آن ، پس از آن با کسر کلیه بدهی ها تعیین می شود. اساساً ثروت انباشت منابع کمیاب است. گفته می شود افراد خاص ، سازمان ها و ملت ها هنگامی که قادر به جمع آوری بسیاری از منابع و کالاهای ارزشمند باشند ثروتمند هستند. ثروت را می توان در تضاد با درآمد در آن ثروت است سهام و درآمد یک جریان است و
این متن برنده جایزه ادبی کوتاه آلمان شد
مردی
درحال
مرگ بود
وقتی که
متوجه
مرگش شد
خدا را با
جعبه ای
در دست دید
*خدا* :
وقت رفتنه
*مرد* :
به این زودی؟
من نقشه های
زیادی داشتم
*خدا* :
متاسفم
ولی وقت
رفتنه
*مرد* :
در جعبه ات
چی دارید؟
*خدا* :
متعلقات
تو را
*مرد* :
متعلقات
من ؟
یعنی
همه چیزهای
من ؛
لباسهام
پولهایم و ـ ـ ـ
*خدا* :
آنها دیگر
مال تو
نیستند
آنها متعلق به
زمین هستند
*مرد* :
خاطراتم چی ؟
*خدا* :
آنها متعلق
به زمان
هستند
*مرد* :
خانواده و
دوستانم ؟
*خدا* :
نه
این متن برنده جایزه ادبی کوتاه آلمان شد
مردی
درحال
مرگ بود
وقتی که
متوجه
مرگش شد
خدا را با
جعبه ای
در دست دید
*خدا* :
وقت رفتنه
*مرد* :
به این زودی؟
من نقشه های
زیادی داشتم
*خدا* :
متاسفم
ولی وقت
رفتنه
*مرد* :
در جعبه ات
چی دارید؟
*خدا* :
متعلقات
تو را
*مرد* :
متعلقات
من ؟
یعنی
همه چیزهای
من ؛
لباسهام
پولهایم و ـ ـ ـ
*خدا* :
آنها دیگر
مال تو
نیستند
آنها متعلق به
زمین هستند
*مرد* :
خاطراتم چی ؟
*خدا* :
آنها متعلق
به زمان
هستند
*مرد* :
خانواده و
دوستانم ؟
*خدا* :
نه
یک نقطه‌ی دیگر از نقاط روشن خط امام، جهانی بودن نهضت است. امام نهضت را جهانی می‌دانست و این انقلاب را متعلق به همه‌ی ملت‌های مسلمان، بلکه غیر مسلمان معرفی می‌کرد. این غیر از دخالت در امور کشورهاست، که ما نمی‌کنیم. این معنایش این است که ملت‌ها بفهمند که وظیفه‌شان چیست، هویتشان چگونه است و کجاست.فصل اول: مبانی، خصوصیات و مواجهات انقلاب اسلامی ایران 
چه چیز تو را به فردی یا مکانی یا گروهی متصل می‌کند؟
تعلق خاطر داشتن؟
چه چیز برای تو تعلق خاطر می‌آورد؟
چه چیز باعث می‌شود که فکر کنی به آن فرد و مکان و گروع تعلق داری و باید جایی از ذهن و خاطرت را به آن اختصاص دهی؟
من به تمام سوالات بالا جواب هم‌زبان بودن و زبان هم را فهمیدن را می‌دهم. 
تو تا زمانی متعلق به فردی هستی که بتوانی حالیِ آن فرد کنی که چه چیز می‌خواهی و هدفت چیست! 
تا زمانی متعلق به مکانی و جایی هستی که زبان و فهم مشترک داشته باشی. ف
▪️ ما امروز هرچه راجع به آینده بگوئیم، در حقیقت نگاه کردن و گفتن و اشاره کردن به برهه‌ای از زمان است که آن برهه متعلق به شماست؛ وجود واقعی شما در آن برهه تعیین کننده و کارگشاست. این موضوعی که نگاه به آینده دارد، مسئله‌ی شعار دهه‌ی چهارم است - که شروع شده - یعنی پیشرفت و عدالت. اعلام کرده‌ایم که این دهه، دهه‌ی پیشرفت و عدالت باشد. البته با گفتن و با اعلام کردن، نه پیشرفت حاصل می‌شود و نه عدالت؛ اما با تبیین کردن، تکرار کردن و همت‌ها و عزم‌ه
برای ح نوشتم دلم میخواد کسی رو داشته باشم که فقط و فقط مال من باشه و با هیچ کس شریکش نشم خندید و گفت من میتونم داوطلب باشم بهش گفتم که نه تو به صاد تعلق داری به خواهرت به مامان و به عین که اون دوستته دایره ی ادمهایی که بهشون تعلق داری زیاده
بعد بهش گفتم به نظرت من به کیا تعلق دارم ؟ گفت مامانت بابات صاد سین شین اون یکی صاد نون! غین و میم ! اسم خودش رو هم نگفت .
گفتم که جالبه من به هیچ کدوم از این ادمهایی که گفتی احساس تعلق نمیکنم مخصوصا بابام گفت من
باب
دوم (فصل پنجم) کارفرمائى قوه عامله
چون
دانستى که جنس همه فضایل چهار فضیلت مذکوره است، که هر یک از تهذیب و پاکى یکى از قواى
اربع حاصل مى شود و سایر فضایل و اخلاق حسنه مندرج اند در تحت این فضایل، بدان که بسیارى
از علماى اخلاق از براى هر یک از این چهار فضیلت انواعى ذکر کرده اند که مندرج اند
در تحت آنها.
ولیکن
والد ماجد حقیر - قدس سره - در «جامع السعادات » فرموده اند که: این خلاف مقتضاى نظر
است، زیرا که بعد از آنکه معلوم شد که عدالت، انقیاد قوه عام
بازهٔ زمانی یازده شب تا هفت صبح متعلق به غلط ترین تصمیم ها، اغراق شده ترین احساسات، فراموشی ها و یادآوری های غیرواقعی و سوگیرانه، به ضرر خود و به نفع دیگری است. دیگری ای که نیست و هر شب در این بازه زمانی خطرناک، احتمال داره که با وساطت هورمون و هیجان، برگرده.
در خصوص جهیزیه قانون مدنی ساکت است. زوجه تکلیفی به تامین جهیزیه ندارد و حتی بر اساس ماده 1107 قانون مدنی تامین اثاث منزل به عنوان بخشی از نفقه و متناسب با وضعیت زوجه از تکالیف مرد است.✏️در رویه عملی در استرداد جهیزیه سیاهه (لیست اموال) ملاک قرار می‌گیرد و در صورت عدم وجود سیاهه و بروز اختلاف وفق ماده 63 قانون اجرای احکام مدنی مصوب 1365 عمل می‌گردد.✏️ماده 63 چنین مقرر می‌دارد: «از اموال منقول موجود در محل سکونت زوجین، آنچه معمولاً و عادتاً مورد
روستای کوچکِ من، لابه لای آفتاب صبحگاهی و چمنزار دلنشینش، در کنار خاله و بابابزرگ، در کنار زهرای مهربان :)
به من که دارد حسابی خوش میگذرد :)
اینجا که هستم حس میکنم در سلامت کامل به سر میبرم...

+من متعلق به این روستای کوچکِ قشنگم :) 

گیلکی بیش از آنکه متعلق به گیلان باشد، متعلق به استان مازندران است! گیلکی «تنها» زبان بومی استان مازندران محسوب می‌شود این درحالی‌ست که در استان گیلان علاوه بر گیلکی، تالشی نیز یکی از دو زبان بومی این استان حساب می‌آید. همچنین گیلکی تنها در دو استان گیلان و مازندران خلاصه نمی‌شود! جوامع کوچکتری از استان‌های همجوار نظیر گلستان، سمنان، تهران، البرز و قزوین نیز به این زبان سخن می‌گویند و اکثریت آنان زبان خود را «گیلکی/گلکی/گیلیکی» می‌نا
رئیس جدید بنیاد مستضعفان در جلسه معارفه خود به صراحت
اعلام کرد، یکی از برنامه‌های اصلی وی باز پس‌گیری اموال متعلق به مستضعفان و بهره‌برداری
از دارایی‌های مستضعفان به نفع خود آنها خواهد بود؛ قولی که با فاصله‌ای کوتاه در
عمل  نمود پیدا کرد و روز گذشته خبر رسید،
در اولین اقدام  ساختمان «دانشکده خبر»
متعلق به مستضعفان که سال‌هاست در اختیار خبرگزاری «ایرنا» قرار دارد و بر اساس
آنچه رسانه‌ها نوشته‌اند نه حاضر به پرداخت اجاره‌بهاست و نه ح
"یکی از ارزوهای من اینه که زمانی برسه موقع رزرو کردن صندلی اتوبوس، بتونم شماره یک رو انتخاب کنم 
چرا باید واسه اینکه زن هستم انتخابام تا این حد محدود باشه
وقتی جاده رو نمیبینم اعصابم بهم میریزه"
...............
جامعه ای که ارزوهای کوچیکی برای زنانش میسازه، نسل بزرگی تحویل نمیگیره
با عرض سلام به دوستان 
باتوجه به امتحانات یه چند وقتی نبودم و وقت نمی شد پیام بذارم انشا... وقت بیشتری داشته باشم.
ساده زیست ترین رییس جمهور دنیا را بشناسید !!
رییس جمهور سابق اوروگوئه در یک مزرعه ی قدیمی متعلق به همسرش زندگی می کند و تقریبا تمام دست مزدش را به نیاز مندان می بخشد.
_ چون تو به صدای قلبت گوش میدی و قلبت میگرده و اونو پیدا میکنه،قلبت می‌بینه و میفهمت‌ش ، چون قلبت متعلق  به تو نیست 
قلبت قایمکی ماله یکی دیگه شده.
اینجوریه که فرقی نمیکنه اون کجا باشه ، دور یا نزدیک ، بین هزاران ادم ، شاد یا غمگین.
تو پیداش میکنی ، چون تو به صدای قلب‌ت گوش میدی..
به صدای تپش‌هاش..

همه سیستم های اقتصادی بشر تا کنون رویکرد غیرمعنوی و مادی داشته اند. اقتصاد های غیرمعنوی جهان را نه بطرف آبادانی و تعالی بلکه بسوی ویرانی و انسان را بطرف شوربختی و ذلت برده اند. اقتصاد سرمایه داری هرگونه که بزک شود باز هم اقتصاد سرمایه داری است و نمی تواند مایه رفاقت، صمیمیت و وحدت آدمیان شود و آنها را به سمت یک زندگی مسالمت آمیز و خوب و خوش سوق دهد. باید طرحی نو در انداخت و چه طرحی بهتر از اقتصاد با رویکرد معنوی. در اقتصاد معنوی همه سرمایه های
بهم گفتی راهی پیدا می‌کنی تا باهم از این هزارتو نجات پیدا کنیم. وقتی تنهایی ازش بیرون رفتی، من هم تمام راه اومده رو به مرکز هزارتو برگشتم. حالا همه هزارتو متعلق به منه و هرکسی که درونش قدم بگذاره، تا ابد بین پیچ و خم‌هاش رها میشه.

32 Variations on an Original Theme in C minor, WoO 80
مهران مظلوم مقدم

از پر اجرا ترین آثار در میان مجموع بیست و دو تم و واریاسیون بتهوون. اگر چه، بتهوون، به دلیلی مرموز و ناشناخته آن را متعلق به خود نمی دانست. این اثر به فرم پاساکالیا نوشته شده است و اغلب می گویند در نیمۀ راه شاکن ویولن باخ و موومان پایانی سمفونی چهارم برامس قرار دارد.
نمی‌دونم این تخم لق رو کی توی سریالای مناسبتی شکست. داستان و سوژه سریال برای امروز، ژانر به اصطلاح اجتماعی؛ شخصیت ها و جغرافیا متعلق به بطن دهه نود شمسی. بعد کاراکترها طوری با هم صحبت میکنن که اگه تصویر رو نبینی فکر می‌کنی سعدی و حافظ و فردوسی دورهم حلقه مشاعره تشکیل دادن. اون لالوها سهراب و شهریارم میان یه خیار بر میدارن که مخاطب از شعر معاصر خیلی دور نشه. 
نمی‌دونم این تخم لق رو کی توی سریالای مناسبتی شکست. داستان و سوژه سریال برای امروز، ژانر به اصطلاح اجتماعی؛ شخصیت ها و جغرافیا متعلق به بطن دهه نود شمسی. بعد کاراکترها طوری با هم صحبت میکنن که اگه تصویر رو نبینی فکر می‌کنی سعدی و حافظ و فردوسی دورهم حلقه مشاعره تشکیل دادن. اون لالوها سهراب و شهریارم میان یه خیار بر میدارن که مخاطب از شعر معاصر خیلی دور نشه. 
یا حضرت مادر
با بغض خوشحالم
سپاه حملات راکتى به پایگاه هاى امریکا در عراق را آغاز کرده است. تا کنون ٤ موشک از غرب ایران و همچنین تعدادى راکت به سمت عراق شلیک شده. تعداد تلفات مشخص نیست.
هدف اصلى، ظاهرا پایگاه الأسد متعلق به ایالات متحده در عراق است.
سجده شکر نیاز است امشب
سلام
اخیرا بنده و به نوعی بعضی از کاربران فعال خانواده برتر متهم شدیم به این که با خانواده برتر داریم؛
1 - ناخواسته در راه دشمن قدم میگذاریم.
2 – نقشه های اون ها رو عملی می کنیم.
3 - نقشه رابرت مرداک صهیونستی رو اجرایی می کنیم.
4 - نظریه قورباغه رو در مورد "احتمالا" تضعیف خانواده اجرایی می کنیم.
5 – خانواده رو به اضمهلال می کشونیم.
6 - منسوخ کردن تشکیل خانواده.
7 - منسوخ دانستن زن مسلمان ایرانی.
8 - کشیدن زنان به بازار کار.
9 – در معرض دید همگانی قرار داد
چکیده :

در سال 1889 میلادی در کاوش های دمرگان Domorgan در ارمنستان تعدادی از این حلقه ها بدست آمد. در کاوشهای موهنجودارو Mohenjo-Daro در پاکستان میله هایی از جنس مس کشف گردید که متعلق به 3000 سال پ.م. می باشد. که میتوان آنها را قدیمیترین وسیله مبادله تا قبل از اختراع سکه دانست . در حفاریهای شوش نیز حلقه ها و میله هایی از جنس نقره متعلق به 2000 سال پیش از میلاد بدست آمده است.سکه شناسی
در خرابه های شهرهای آشور شمش های طلا و نقره که متعلق به 2500 تا 1200 پ.م. است کشف گر
به گزارش روزنامه نگار همشهری آنلاین در این ورزش که در روستا بوشهر برگزار می شد علی علیپور تو دقایق 6 و 38 و وحید امیر دردقیقه 26 برای تیم میهمان گلزنی کردند.داخل نیمه نخست این بازی عقاب بوشهر توان مقابله با همتای خود را نداشت بیشتر در صد مالکیت توپ متعلق بوسیله پرسپولیس بود.
شامل مشترکات عمومی و مباحات میشود و مشترکات عمومی اموالی هستند که متعلق به عموم بوده و مالک خاص ندارد و چون قابل تملک خصوصی نیست و استفاده انحصاری از آن وفق مقررات ممنوع است، لذا بیم تجاوز افراد نسبت به آنها و درخواست انتقال و ثبت آن به نام خود از مسایل مبتلا به روز است
 هرروزیه مشغله یاچالش جدید منو بخود مشغول می کنه وهردل مشغولی که دردنیایی از احساس غوطه وراست رنگ تک تک موهای منو سفید وسفیدترمی کنه .
هرروز که می گذرد نشان از کوتاهی فرصت های زندگی است . درخیابان وکوچه وبازار دنیایی جدید درپیش رو هست که ما هم گوشه ای از ان هستیم دنیایی متعلق به نسلی جوان ترازما . وهمتراز های ما هرکدام به نوعی سردرگریبان خود وزندگی با هزاردل مشغولی این ور وان ور می روند وبادیدن هم سن خود گویی همزبانی دردنیایی نااشنایی جوان ه
در خطبه های نماز عید فطر: مسئله فلسطین، اینروزها جزو مسائل درجه یک دنیای اسلام است/ اجلاس بحرین متعلق به آمریکاییهاست لکن حکام بحرین با ضعف و ناتوانی زمینه ساز این کار شده اند/ معامله قرن هرگز تحقق پیدا نخواهد کرد و ما تشکر میکنیم از کشورهای عربی و گروه های فلسطینی که با آن مخالفت کردند و همچنین. امیدواریم که حکام بحرین و سعودی بفهمند پا در چه باتلاقی میگذارند.
توییت اخیر جونگکوک در ۱۶ ساعت به ۲ میلیون لایک رسید و به دومین توییت تاریخ توییتر تبدیل شد که در کمترین زمان به این میزان لایک میرسد (اولی متعلق به اوباما هست)
همچنین جونگکوک در کنار اوباما تنها اشخاصی هستند که ۴ توییت با ۲ میلیون لایک دارند.
اهدای تخمک چیست؟اولین گزارش موفقیت آمیز اهدای تخمک، مربوط به سال ۱۹۸۴ است...
استفاده از این روش، برای زنانی توصیه می شود، که دارای رحم سالم، با قابلیت نگهداری جنین هستند، اما تخمدان های ایشان تخمک مناسبی تولید نمی کند. این نقص همچنین ممکن است، ناشی از عدم وجود تخمدان، نارسایی زودرس تخمدان، یا سن بالای زن باشد، شایان ذکر است که در صورت ابتلای مادر به بیماری ژنتیکی، احتمال انتقال بیماری به کودک وجود دارد، و در اینگونه موارد، نیز می توان به من
اهدای تخمک، چیست؟اولین گزارش موفقیت آمیز اهدای تخمک، مربوط به سال ۱۹۸۴ است...
استفاده از این روش، برای زنانی توصیه می شود، که دارای رحم سالم، با قابلیت نگهداری جنین هستند، اما تخمدان های ایشان تخمک مناسبی تولید نمی کند. این نقص همچنین ممکن است، ناشی از عدم وجود تخمدان، نارسایی زودرس تخمدان، یا سن بالای زن باشد، شایان ذکر است که در صورت ابتلای مادر به بیماری ژنتیکی، احتمال انتقال بیماری به کودک وجود دارد، و در اینگونه موارد، نیز می توان به م
یک شرکت سهامداری سهامی خاص (شرکت سهامی خاص) مشارکت 2-200 نفر است. حداقل سرمایه سهم شرکت سهامی سهامی خاص 5،000،000 در تجارت است. یک شرکت سهامی خاص فقط برای هر نوع تجارت تجاری یا صنعتی ایجاد می شود و امکان فعالیت های حرفه ای وجود نخواهد داشت.یک شرکت سهامدار سهامی خاص مطابق مقررات تجاری وزارت توسعه اقتصادی می تواند متعلق به شرکای هر ملیتی باشد. یک نهاد تجاری می تواند یک شرکت سهامدار سهامی خاص را تأسیس و مالکیت کند و اصطلاح "شرکت سهامی سهامی خاص" به نام
در پستهای قبلی در مورد تفاوت میان طبقه بندی و خوشه بندی بحث کردیم. در مورد سوال این پست نیز اولین پاسخی که می توان داد این است که الگوریتم K نزدیکترین همسایگی (KNN) یک الگوریتم طبقه بندی و الگوریتم k-means یک الگوریتم خوشه بندی است. منطق الگوریتم KNN به زبان ساده این است که اگر شما شبیه به همسایگانتان باشید، آنگاه شما یکی از آنها خواهید بود. یا اگر سیب شباهت بیشتری به موز، پرتقال و ملون (میوه) نسبت به یک میمون، گربه یا موش (حیوان) دارد، آنگاه به احتمال
ثروتمندان هر دوره ای همیشه حاشیه ساز هستند و مورد توجه. همه مردم حتی کوچکترین خبرهای مربوط به آنها را می دانند. اما تا کنون فکر کرده اید که ثروتمند ترین فرد در تاریخ چه کسی بوده؟
البته به جز کسانی مثل قارون و نمرود یا شاهان چون خزانه کشورها معمولا در اختیار شاهان بوده و متعلق به خودشان نبوده است.
ثروتمندترین انسانی که روی کره زمین زندگی کرده، مانسا موسی، یا موسی اول از کشور مالی بوده. در دوران امپراتوری او در مالی، او چنان ثروت عظیمی داشت که ا
مدتها فضاهای مختلفی رو برای نوشتن امتحان کردم اما انگار هیچکدوم متعلق به من نبودن.از طرفی من انگار ناگزیرم به نوشتن برای ثبت تک‌تک لحظاتی که ممکنه دیگه تکرار نشن و من باید یجوری اونا رو مثل مهره های یه تسبیح به نخ بکشم تا هرچه منسجم تر توی خاطرم بمون و البته برای ریختن احساساتم توی ظرف واژه‌‌ها.
اینجا پناهگاه آخره.
از آشنای باتون خوش‌وقتم.
تابستان است. هوا خیلی گرم است. صورتم زیر اشعه های فرابنفش هر روز آب میشود و به روزهای پیری نزدیک تر میشود. آدم ها و شرایط جدید را تجربه می‌کنم.
وجودم دو تکه شده. یک تکه متعلق به شرق. یک تکه متعلق به غرب.
به کتابخانه می‌رم. هر روز. حتی اگر مطالعه ای نکنم. باز هم به کتابخانه می‌روم. حتی اگر بخوابم. به کتابخانه می‌روم. بهرحال دیدن عکس مریم میرزاخانی به من امید می‌دهد. به کتابخانه می‌روم. سرم را می‌گذارم روی میز میخوابم.
از شدت گرما در هوا معلق هستم
تابستان است. هوا خیلی گرم است. صورتم زیر اشعه های فرابنفش هر روز آب میشود و به روزهای پیری نزدیک تر میشود. آدم ها و شرایط جدید را تجربه می‌کنم.
وجودم دو تکه شده. یک تکه متعلق به شرق. یک تکه متعلق به غرب.
به کتابخانه می‌رم. هر روز. حتی اگر مطالعه ای نکنم. باز هم به کتابخانه می‌روم. حتی اگر بخوابم. به کتابخانه می‌روم. بهرحال دیدن عکس مریم میرزاخانی به من امید می‌دهد. به کتابخانه می‌روم. سرم را می‌گذارم روی میز میخوابم.
از شدت گرما در هوا معلق هستم
جادوگرها و شاهدخت‌ها در مدرسه‌ی دخترها مستقر شده‌اند و زندگی بدون شاهزاده‌ها را در پیش گرفته‌اند، درحالی‌که تدروس و پسرهای دیگر در قلعه‌ی قدیمی شرورها جمع شده‌اند. بین دو مدرسه، جنگی در حال شکل گرفتن است ولی آیا آگاتا و سوفی می‌توانند صلح را دوباره برگردانند؟ آیا سوفی می‌تواند وقتی تدروس قصد جانش را دارد، خوش‌قلب بماند؟ قلب آگاتا متعلق به کیست؟... بهترین دوستش یا شاهزاده‌اش؟
زبان انگلیسی زبان آلمانی اصل بومی انگلستان و متعلق به شعبه ژرمنی غرب است. آن را از قرون وسطی در اوایل از طریق مهاجرت از مردم کره شمالی به بریتانیا ، از جمله ماهیگیری--که از کلمه انگلیسی مشتق شده--و همچنین Saxons توسعه یافته است. بنابراین گاهی اوقات در اوایل زبان انگلیسی-ساکسون نامیده می شود. 
ادامه مطلب
✅رنگ دست
 دستهای نرم و لطیف و برنگ سفید : متعلق به اشخاص شهوتپرست و خوشگذران است .
دستهای خشک و استخوانی و برنگ زرد: آدم عصبانی، زودرنج و سودا مزاج را معرفی میکند.
دستهای سخت و محکم که پوست آن نرم و سرخ رنگ است : عاطفه و مهر و محبت را نشان میدهد .
دستهائیکه پوست آن سخت و رنگ آن سبزه و یا قهوه ای است: نمایشگر جدیت و فعالیت و روح قوی است .
دستهائیکه پوست آن ملایم و رنگ پریده است: خیانت و نادرستی را بیان میکند .

وب سایت به مجموعه ای از صفحات متصل به هم که متعلق به یک مکان خاص است، اطلاق می شود. وب سایت به منظورهای مختلفی طراحی و اجرا می شوند مانند : معرفی محصولات و خدمات، فروشگاه های اینترنتی، وب سایت های خبری و پورتال های سازمانی و غیره.
ادامه مطلب

وب سایت به مجموعه ای از صفحات متصل به هم که متعلق به یک مکان خاص است، اطلاق می شود. وب سایت به منظورهای مختلفی طراحی و اجرا می شوند مانند : معرفی محصولات و خدمات، فروشگاه های اینترنتی، وب سایت های خبری و پورتال های سازمانی و غیره.
ادامه مطلب
اول از همه تشکر می کنم از همه که بهم جواب دادید.
خب انتظارش رو داشتم که اکثرجواب ها درباره وضعیت اقتصادی باشه ولی هیچکس نگفت که چی شد که ایران اینجوری شد و چیکار میشه کرد که تغییر کنه می دونید چرا؟ چون همیشه تقصیر یکی دیگه ست و خب چرا ما باید تاوان بدیم....
ولی من میگم ایران همیشه جای موندن هست چون خونمونه
همیشه جای موندن هست چون اگه خراب شده ما خرابش کردیم خودمونم باید درستش کنیم...
همیشه جای موندن هست چون اعضای یه خانواده هم همیشه مثل هم فک نمی
فالوده یکی از دسرهای سنتی و قدیمی ایرانی محسوب می شود که طرفداران بسیار دارد. این دسر خوشمزه به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود. معروف ترین نوع فالوده متعلق به شهر شیراز است که با نام فالوده شیرازی شناخته می شود.
ادامه مطلب
1- دعوای مربوط به مالکیت و تصرف اموال غیر منقولاصولا اموال غیر منقول تابع قوانین محل وقوع مال هستند. اگر ملک غیر منقول در کشور پذیرنده به نام دولت فرستنده سفارت یا به نمایندگی دولت فرستنده سفارت و یا به مالکیت آن خریداری شده باشد متعلق به دولت خارجی است که همیشه مصونیت قضایی دارد…
ادامه مطلب
 عکس زیبایی که می‌بینید و آن را ابراهیم ذهبی معروف به سیاح گرفته، متعلق است به صحن پهلوی پیش از بازسازی. صحنی که پس از بازسازی در دوره شکوهمند جمهوری اسلامی به نام صحن امام خمینی(ره) مزین شده است و اکنون به عنوان بزرگ‌ترین رواق حرم مطهر رضوی

حقیقت پاک درونتون رو به آرایشِ دروغ و نظاهر، نیالایید!
بذارین آدما خودتونو دوست داشته باشن... نه اون چیزی که شما سعی دارین بسازین
یا خودتونو تغییر بدین، یا چیزی که هستین رو قبول و باور کنین...
نذارین یه طوری بشه که یهو یه جای زندگی بزنین رو ترمز و به آینه نگاه کنین و ببینین کلا مسیرو اشتباه اومدین... و جایی که توش هستین نه جای شماس ، نه متعلق به شما...!
حواستون به خودتون باشه...
گم نکنین خودتونو...
حیفه...! :)
وقتی سر کلاس درس نشسته بودم تمام حواسم متوجه دختری بود که کنار دستم نشسته بود و اون منو “داداشی” صدا می کرد. به موهای مواج و زیبای اون خیره شده بودم و آرزو می کردم که عشقش متعلق به من باشه. اما اون توجهی به این مساله نمیکرد. آخر کلاس پیش من اومد و جزوه جلسه پیش رو خواست. من جزومو بهش دادم.بهم گفت: ”متشکرم”.میخوام بهش بگم، میخوام که بدونه، من نمی خوام فقط “داداشی” باشم. من عاشقشم. اما… من خیلی خجالتی هستم ….. علتش رو نمیدونم.تلفن زنگ زد. خودش بو
مردم مسلمان و رورزه داران عزیز
روز قدس که نماد وحدت و اراده امت اسلامی در برابر جنایات رژیم اشغالگر فلسطین است از راه رسید .روزی که یادگار رهبر کبیر انقلاب اسلامی و مربوط به قبله نخستین مسلمانان است بلکه این روز،متعلق به همه مظلومان و محرومان جهان و نماد مقابله مستضعفین با مستکبرین است .
ادامه مطلب
گوته می گوید
اگر ثروتمند نیستی مهم نیست، بسیاری از مردم ثروتمند نیستند
اگر سالم نیستی، هستند افرادی که با معلولیت و بیماری زندگی می کنند
اگر زیبا نیستی برخورد درست با زشتی هم وجود دارد
اگر جوان نیستی، همه با چهره پیری مواجه می شوند
اگر تحصیلات عالی نداری با کمی سواد هم می توان زندگی کرد
اگر قدرت سیاسی و مقام نداری، مشاغل مهم متعلق به معدودی انسان هاست
اما، اگر «عزت نفس نداری»، هیچ نداری ..

طرز تهیه فالوده شیرازی
فالوده یکی از دسرهای قدیمی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که اصالت آنرا متعلق به شهرهایی مثل شیراز و کرمان می دانند. فالوده به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود و با انواع چاشنی ها مثل آب لیمو ترش ، شربت آلبالو و … سرو می شود.

ادامه مطلب
این وبلاگ درمورد شهرستان میناب است که اخبار و مجلات میناب در آن قابل مشاهده است. 
این وبلاگ توسط حجت الله نعمت الهی در روز 1398/9/26 ساخته شد. 

هرگونه کپی برداری از این اثر پیگرد قانونی دارد.
و 
کلیه حقوق این وبسایت متعلق به حجت نعمت اللهی می باشد
رمان:مال من باشنویسنده:ستاره لطفیژانر: عاشقانه-تراژدیپایان خوش.خلاصه:داستان از آن‌جای شروع می‌شود که دریا، دخترک مثبت و درس‌خوان داستان ما عاشق می‌شود. عشقی عمیقانه و خالصانه!او نمی‌توان صریح عشقش را بیان کند، چون پسرک داستان، سام به نیلوفر. دوستِ دریا متعلق است!در این بینابین اتفاقای می‌افتد...
اگر به من بگویی زشت، زیباتر نخواهی شد.
اگر مرا چاق و بدهیکل  بخوانی، لاغر و خوش اندام خوانده نمی شوی.
اگر مرا احمق صدا بزنی، زیرک و باهوش خطاب نمی شوی.
اگر به من بگویی بی سواد، مدرک تحصیلی ات بالا نمی رود.
به رابطه ی انتسابی برگ و درخت و شاخه نگاه کن.
هر برگی که از درختی بیفتد، دیگر متعلّق به آن نیست.
حتّی اگر شاخه باشی و ریشه و آوندت با آن یکی باشد،
وقتی از آن درخت جدا شدی دیگر به آن متصل نیستی. اگر می خواهی از ریشه ات محارست کنی؛
ظرفی نباش که هر م
اجرت‌المثل ایام تصرف واژه‌ای کاملاً تخصصی در رشته حقوق می‌باشد. مقصود از این واژه چیست؟
تعریف اجرت‌المثل ایام تصرف
فرض کنید شخصی از مالی که متعلق به دیگری است استفاده می‌نماید. در این صورت در طی مدتی فرد مالک از منافع مال خود محروم شده است. بنابراین، باید به فرد مالک اجرت‌المثل ایام تصرف تعلق بگیرد. مبلغ اجرت‌المثل را ممکن است طرفین به صورت توافقی تعیین نمایند. چنانچه توافقی میان طرفین حاصل نشود، کارشناس دادگستری این کار را انجام می‌د
تلف شدن 14 نفر شتر در مسیر راه آهن زرند – سی‌ریز

برخورد لوکوموتیو قطار باربری در مسیر راه آهن زرند – سی‌ریز ، باعث تلف شدن ۱۴ نفر شتر شد.
مسئول امور عشایری جهاد کشاورزی زرند افزود : در این حادثه که در مسیر راه آهن زرند – سی‌ریز حوالی ایستگاه گل زرد رخ داد، ۱۴نفر شتر تلف شدند.
حسین ابراهیمی برخورد لوکوموتیو قطار باربری با ۱۴ نفر شتر  را علت این حادثه اعلام کرد وافزود: این شتر ها در مجموع به ارزش بیش از ۱۵۰ میلیون تومان متعلق به یکی از عشایر من
وقتی بچه‌تر بودیم به ما میگفتند آینده‌سازان! هنوز هم به بچه‌هایمان میگویند احتمالا. حتی اسم کتابهای کنکور و تست‌مان آینده‌سازان بود! از مدرسه تا آشنایان و غیره به ما میگفتند شما آینده کشور را میسازید. شما فرداهای کشور را رقم میزنید. یا آن لحن حماسی که میگفت: «آینده از آن شماست» «کشور مال شماست. این قله‌هائی که گفتم، متعلق به شماست» و ما با صداقت معصومانه خویش باور میکردیم!
ادامه مطلب
در دیدار دست اندرکاران کنگره ۲۰۰۰ شهید استان بوشهر که دوشنبه ۲۳ دی ۹۸ برگزار شده بود صبح امروز در بوشهر منتشر شد: کسی از دوستان ما میگفت اگر شهید نادر مهدوی متعلّق به کمونیست ها بود، یک چگوارا از او درست میکردند؛ یک چهر ه بین المللی مبارز. حضورش در منطقه خلیج فارس، آن درگیری اش با آمریکایی ها، بعد هم دستگیری و شکنجه و شهادتش/ رئیسعلی دلواری، آدم به این عظمت، آدم کمی که نیست، در بین نسل جوان ما چند درصد او را میشناسند؟ چند درصد اسم او را شنیده
فالوده یکی از دسرهای قدیمی و بسیار پرطرفدار ایرانی است که اصالت آنرا متعلق به شهرهایی مثل شیراز و کرمان می دانند. فالوده به صورت تنها یا با بستنی سنتی سرو می شود و با انواع چاشنی ها مثل آب لیمو ترش ، شربت آلبالو و … سرو می شود.
 مواد لازم برای فالوده شیرازی
آب 2 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب 1/4 لیوان
رشته فالوده 100 گرم

ادامه مطلب
بیو ت رو می‌خونم و می‌دونم متعلق به من نیست اما تو یگانه امیدِ اهل مطالعه و یا حتی ادای مطالعه‌ی منی که هر روز بزرگ‌تر و بزرگ‌تر می‌شی هم‌چنان که کوچک و کوچک‌تر... و شگفتا و عجباهایی نیستند که توی این تعارض از من بر بیان ؛ منم آن سیگنالِ هماره معلق میانِ دو لِولِ های و لو.منم و هماره‌گیِ سودایی در سر... اقلاً این‌طور می‌شود فهمید از این "هماره‌گی" که من "اکنون" را مرده‌ام.
دوست دارم گذشته را جایی دفن کنم اما تنها نشانِ من از خواستن و تمنا هم
معرفی برج های پاریز
کارفرمای برج های پاریز در منطقه 22 شهرداری تهران صندوق بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت می باشد.اما از نظر ملکیت زمین ۵۵%متعلق به شرکت تعاونی مسکن کارکنان و اعضای هیأت علمی دانشگاه صنعت نفت و ۴۵% متعلق به صندوقهای بازنشستگی، پس انداز و رفاه کارکنان صنعت نفت می باشد. مجری برج های پاریز شرکت مهندسی و ساختماتی صبا نفت می باشد. مشاور : مهندسین مشاور سارادرسا ( طراح ) ، مهندسین مشاور سانو ( کنترل کیفی ) ، شرکت CCL ) سازه
شنیدن اسم «خانه» احساس آسایش و راحتی را در ذهن افراد تداعی می‌کند. برای اکثر ما متراژ خانه به اندازه احساس آرامش و امنیتی که در مکانی به نام خانه احساس می‌کنیم اهمیت ندارد. اما برای ثروتمندان دنیا، خانه بیش از مکانی برای آرامش معنا دارد. خانه برای صاحبان گران ترین خانه های دنیا جایی است که می‌توانند بخش بزرگی از ثروت خود را در آن خرج کنند، از تجملات غیرقابل تصوری برخوردار شوند و ثروت خود را با آن به رخ دیگران بکشند. برای مثال اگر به خانه د
طبس، مرکز شهرستان طبس، شهری کویری در غرب استان خراسان جنوبی ایران است. نخستین شهر پهناور ایران است که  بیشتر مورخان آن را متعلق به  دوره هخامنشیان می دانند. این شهر در واقع یکی از شهرهای زیبای ایران می باشد که به دلیل داشتن جاذبه‌های تاریخی و طبیعی خاص و کمتر شناخته شده، از ظرفیت گردشگری بسیار بالایی برخوردار است. به خاطر زیبایی های بسیار این شهر، به عروس کویرهای ایران معروف می باشد.ادامه مطلب
صبح امروز: ملت ایران در آزمون کرونا، در این بیماری عمومی، این وبای مدرن خوب درخشید. اوج این افتخار ملّی متعلّق است به مجموعه درمانی که جان و سلامت خودشان را در خدمت مردم قرار داده اند، رنج دوری از خانواده را تحمّل کردند؛ حتّی در نوروز هم خیلی از اینها به خانواده هایشان سر نزدند/ در کنار اینها، داوطلبان؛ طلاب و دانشجویان جهادی، هزاران بسیجی پُرتلاش و آحاد مردم، خدمات باارزشی که واقعاً از توصیف بالاتر است، ارائه کردند که انسان را حقیقتاً خرس
به مدت ۱٫۵ سال با تمرکز کامل بر روی جراحی و پروتز ایمپلنت ( روکش ) به صورت همزمان افتخار شاگردی بهترین اساتید کشور را در این دانشگاه مادر داشتند. در ضمن ایشان مرتبا در دوره های متعدد اروپایی به خصوص سوییس و آلمان که پیشروان علم و تکنولوژی ایمپلنت هستند و بهترین برند های ایمپلنت مثل اشترومن متعلق به آن هاست، شرکت می کنند و از علم روز دنیا بهره می گیرند.
ادامه مطلب
بعد از یک پیاده‌روی کوتاه بارانی، آمده‌ام به کتابخانه. کنار پنجره نشسته‌ام و دفتر و قلم و یک عاشقانه آرام را پهن کرده‌ام روی میز مقابلم. هیچ وقت در هیچ کتابخانه‌ای رمان نخوانده بودم! دارم فکر می‌کنم چه زیباست که مادرم. چه زیباست که دو جفت چشم کوچک در خانه انتظارم را می‌کشند. این زندگی تازه که دیگر تنها متعلق به خودم نیست را دوست دارم و بیشتر از همه عمرم احساس مفید بودن می‌کنم. دارم بنده‌های کوچک خدا را با صبوری بزرگ می‌کنم و مثل همیشه شا
مال یا شئیی یا سند متعلق به دیگری موضوع جرم تخریب است . به طور کلی موضوع جرم تخریب به سه گروه اموال و اشیاء و اسناد قابل تقسیم است .
--------------------------------------------------------------------------------

( الف ) به اعتبار مال ، اموال به اموال منقول و اموال غیر منقول و به اعتبار مالک ، اموال به اموال دولتی عمومی و شخصی و به اعتبار اسناد کتبی ، اسناد به اسناد رسمی و اسناد عادی طبقه بندی می شوند .
بین مال و شیئی ، رابطه عموم و خصوص وجود دارد ، به طوری که هر مالی شیئی است .
( ب )
کیوی در اصل متعلق به کشور چین است
اما اکنون مردم سراسر دنیا این میوه را مصرف می‌کنند. ایتالیا، نیوزلند، چین، فرانسه و ژاپن جزو بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کیوی محسوب می‌شوند. این میوه به نام‌های متعددی نامیده می‌شد تا این ‌که در سال ۱۹۵۹ نام کیوی برای آن انتخاب شد (کیوی برگرفته از نام پرنده بی‌پرواز بومی نیوزلند است). در سال ۱۹۷۴ نام کیوی به صورت نام رسمی تجاری این میوه درآمد.

ادامه مطلب
رینبو سیکس تام کلنسی (به انگلیسی: Tom Clancy's Rainbow Six) سری بازی جنگی و تیراندازی است که امتیاز آن، متعلق به نویسنده فقید آمریکایی تام کلنسی است. اغلب نسخه‌های بازی توسط شرکت یوبی‌سافت ساخته شده‌است اما تعدادی از نسخه‌های آن توسط شرکت رد استورم انترتینمنت منتشر شد؛ اولین نسخه این سری، در سال ۱۹۹۸ میلادی، با نام Rainbow Six عرضه شد.

شرکت تن بندرعباس یکی از قدیمی ترین و بزرگترین واحد های تولیدکننده کنسرو تن ماهی کشور بوده و با تنوع محصول سهم قابل توجهی از تولید و بازار کنسرو تن ماهی را به خود اختصاص داده است و جزو واحد های فعال صادر کننده محصولات دریایی و کنسرو تن  ماهی به خارج از کشور میباشد.
کارخانه کنسرو تن بندرعباس در سال ۱۳۸۵ به صورت رسمی به بهره برداری رسید. سهام این شرکت متعلق به صندوق بازنشستگی کشوری می باشد.

دانه های رازیانه از گیاه رازیانه ای که متعلق به خانواده هویج است، برداشت می شود. این دانه ها به طور گسترده ای به عنوان یک ادویه ی آشپزی مورد استفاده قرار می گیرند و همچنین دارای خواص دارویی نیز هستند. این دانه ها دارای طعم شیرینی هستند و به هضم غذا کمک می کند. دانه های رازیانه غنی از انواع آنتی اکسیدان ها، فیبر غذایی، ویتامین ها، و مواد معدنی می باشند.
ادامه مطلب

سالاد روسی یکی از انواع سالادهای خوشمزه و پرطرفداره جهانه از اسمشم مشخصه ک متعلق به کشور روسیه هستشخوبیش اینه میتونید مواد و یک روز قبل اماده کنید، فرداش دو ساعت مونده ب سرو مواد و مخلوط کنید و بهش سس رو بزنید، اینجوری ماندگاریش خوبه.
ادامه مطلب
تصویری از بشقاب سرامیکی فوق‌العاده زیبای ایرانی متعلق به قرن ۱۳ میلادی، ساخت کاشان که اکنون در موزه متروپولیتن نیویورک نگهداری میشودبه ماهی‌های ۳بعدی مرکز بشقاب دقت کنید!
طوری نقش شده‌اند که گویی بعضی ماهی‌ها زیر آب و بعضی دیگر در سطح آب مشغول شنا هستند
دقت کنید که این بشقاب حدود ۷۰۰ سال قبل خلق شده!

طرز تهیه ترشی انبه
ترشی انبه یکی از انواع ترشی های خوشمزه و پرطرفدار ایرانی است که اصالت آن متعلق به شهرهای جنوبی کشورمان می باشد. ترشی انبه هم مانند ترشی های جنوبی مثل ترشی بندری طعمی تند دارد و به صورت تکه ای یا لیته تهیه می شود. فیلم آموزش طرز تهیه ترشی اتبه:  

ادامه مطلب
این روزها که بازار داغ گذرموقت‌ها در کشور از تب‌وتاب افتاده و دیگر مثل گذشته پررونق نیست، شاهد ورود یک دستگاه خودرو گذرموقت خاص هستیم. خودرو موردنظر یک دستگاه ب‌ام‌و X6 سفید رنگ متعلق به نسل دوم بوده که به‌تازگی در خیــــــابان‌های شهر تهران رویـــــت شده است. 
ادامه مطلب
برابری، عدالت ، یا جنگ؟

گاهی مفهوم "حق‌" در دورۀ حاضر، با "جنگ" مترادف است.

فمنیسم از ترکیب دو عبارت «Fem» تقلید) (پیروی یا «Ism» (زنانه، متعلق به جنس زن) ساخته شده، به معنای (حق) زنان را گرفتن.در غارت‌گری و چپاول‌گری ها، چیزی دزدیده می‌شود که قانونا و عدالتا، متعلق به شخص نیست.
در گرفتن حق گرفته شده، مفهومی پس گرفته می‌شود که از ابتدا، نیازی لازم بوده، و دزدیده شده است. 
برای معکوس نمودن این عمل چه باید کرد؟
ادامه مطلب
چون سال اینده شد نامه نوشتم و اجازه فرمود سپس نوشتم  من محمد بن عباس را برای هم کجاوه بودن بر گزیزدم و بدیانت و صینات او او اطمینان دارم  جواب  امد اسدی خوب رفیقی داسپس اسدیرم است اگر او میاید و دیگری را انتخاب مکن سپس اسدی امد و باوهم. کجاوه  شدم  18 حسن بن علی علوی گوید مجروح شیرازی مالی از ناحیه  مقدسه نزد مرداس بن علی بامانت گذاشت و نزد مرداس مالی هم از تمیم بن حنظله متعلق بناحیه مقدسه بود بمرداس نامه امد ومال تمیم را بانچه  شیرازی بتو سپرد
واتساپ محبوب‌ترین پیام‌رسان حال حاضر دنیاست که متعلق به شرکت بزرگ فیسبوک است. اکثر کاربران گوشی‎‌های هوشمند در کشورهای مختلف جزء کاربران این پیام‌رسان هستند و این یک واقعیت محض است؛ در همین کشورها و کشورهایی مانند روسیه و ایران، افرادی نیز هستند که تلگرام را ترجیح داده و از آن استفاده می‌کنند. اما حرفه‌ای‌ها، تلگرام را بهتر از واتساپ و شایسته لقب بهترین پیام‌رسان می‌دانند؛ اما چرا؟ بیایید یک مقایسه کوچک انجام دهیم.
ادامه مطلب
حس یه قطعه پازل رو دارم که متعلق به کسیه که عاشق پازله . تیکه ی پازل قبلا کامل کننده ی پازلی بوده که صاخب پازل ها خیلی دوستش داشته . اما هنه ی قطعات این پازل گم شدن و فقط یه این یه قطعه مونده . صاحب پازل این یه قطعه رو خیلی دوست داره . ازش مراقبت و می‌کنه کلی و حواسش بهش هست . صاحب پازل ها طبق معمول کلی پازل جدید می‌خره . پازل های هر کدوم صدها یا حتی بیشتر قطعه دارن . اما صاحب همجنان به یاد تک قطعه ی پازل هست . اما به نظر شما ، یه قطعه ی پازلی که هیچ حفر
ما بزرگترین تولید کننده سنگ مالون برش خورده در ایران هستیم که سنگ مالون قهوه ای و سنگ مالون طوسی متعلق به معادن مجموعه خود را برش میدهیم.سنگ مالون برش خورده در مجموعه سنگبری نگین ایران از ابعاد تایل تا ابعاد اسلب در حال برش خوردن است.سنگ مالون برش خورده ما با نام سنگ ونگه روستیک جهت تمام قسمتهای کاربری ساختمانی و ویلایی و ... مورد استفاده قرار میگیرد.سنگ مالون برش خورده قهوه ای ونگه روستیک با ضخامت ۲ سانت جهت نما و ضخامتهای ۳ و ۴ سانت جهت سنگ ک
تولد امام زمان در سال ۹۸ از سایت ایندکس وار دریافت کنید.
تاریخ ولادت امام زمان در سال ۱۳۹۸ چه روزی است؟
امام مدت اند سال دارد ولادت امام مدت عج سر سال 255 هجری صلصل می باشد و به روی کردن به اینکه حال سر سال 1439 ه ق هستیم زندگی امام مدت عج 1184 سال می باشد. کلید واژه ولی مدت گوساله الله تعالی امان جواد 15 شعبان القاب ولی مدت مادر تنها زمان ( 255 برخی تنها زمان ( 256 و برخی دیگر 258 قمری را تنها زمان ( میلاد متعلق .
ادامه مطلب
عصر امروز جمعه 22 شهریور 98، مرد ۳۵ ساله افغانی کارگر در استخر ذخیره آب کشاورزی واقع در جاده حبیب آباد شهرستان برخوار که چاه آن متعلق به یکی از اهالی شهر دستگرد بود غرق شد و جان باخت.سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری اصفهان در این خصوص بیان نمود: این حادثه در ساعت ۱۶ و ۳۹ دقیقه و در کانال آبرسانی غرب اصفهان رخ داده و تیم امداد و نجات غواصی در محل حاضر شدند اما متاسفانه فرد حادثه دیده پیش از نجات فوت کرده بود. علت غرق شدگی این فرد هنوز
فالوده شیرازی
مواد لازم برای فالوده شیرازی
آب 2 لیوان
شکر 2 لیوان
گلاب 1/4 لیوان
رشته فالوده 100 گرم

ادامه مطلب
صفحه متعلق به حشد الشعبی در توئیتر، تصویری را از عملی کردن وصیت المهندس توسط این سازمان، منتشر کرد.
به گزارش روسیا الیوم، صفحه متعلق به حشد الشعبی در توئیتر، تصویری را از عملی کردن وصیت ابومهدی المهندس معاون رئیس سازمان حشد الشعبی منتشر کرد. شهید ابومهدی المهندس وصیت کرده بود که پس از شهادتش وی را داوطلب حشد الشعبی بخوانند. در تصویری از گواهی شهادت شهید المهندس که صفحه حشد شعبی در توئیتر منتشر کرده آمده است: «این گواهی وفات نیست بلکه سندی ا
عمر خیلی خیلی زود میگذره ها!
انگار دیروز بود اومدم این کشور و اینجوری چمدون هام رو گذاشتم کنار تختم.
یادمه سرم بردم زیر پتو
کلی گریه کردم
و گفتم چرا اومدی این کشور؟!
ریختن؟
البته هنوز هم اعتقاد دارم که من متعلق به این کشور نیستم. و برای همینم هست که دارم میرم ازینجا. نه که بد باشه نه، تا وقتی میرم که بتونم جایی که واقعا بهش تعلق دارم رو پیدا کنم. اینجا وگرنه کشور خوبیه.
با اینکه بسیار دوست داشتنی هست و بسیار زیبا. و با مردم خوب.
ولی جالبه کار دنیا.
بهترین مارک پنکیکپنکک فیس یکی بزرگترین موادی میباشد که برای تحت سازی پیرایش به فعالیت میرود. شاید بدین تصور کنید که پنکک فیس کمتر به دیده می‌آید و جلوه خاصی ندارد. ولی ذیل سازی در پیرایش اهمیت متعددی داراست و به همین ادله میباشد که میتوان بیان کرد تعیین پنکک رخ و وسایلی که پوست شمارا برای آرایش و پیرایش مهیا

مینماید در جایگاه نخستین اهمیت جای دارد. بیایید پاره ای طولانی تر در امر برندهای گوناگون پنکک فیس و مزیت های آن ها سخن کنیم.

خصوصی
شان گوسفند اولین بار در یک انیمیشن کوتاه والاس و گرومیت متعلق به سال ۱۹۹۵ به نام «A Close Shave» خودش را نشان داد و محبوبیتی که در آن زمان پیدا کرد باعث شد تا در کار بعدی این دو نفر نیز حضور داشته باشد؛ بعد از حضور در چند کار از والاس و گرومیت، نهایتا در سال ۲۰۰۷ شان صاحب سریال خودش شد. سریال شان گوسفند در قالب شش فصل و ۱۵۰ قسمت پخش شد و امروزه اکثر شما با این کاراکتر بامزه و دوستان خنگش در مزرعه آشنا هستید.
ادامه مطلب
تاریخچه پرورش شترمرغhttp://akbarzamani.ir

قدیمی ترین یافته های تاریخی درباره شترمرغ به چه زمانی بر می گردد ؟ اجداد شترمرغ های کنونی به چه شکل بوده اند؟ در قرون گذشته چه استفاده هایی از شترمرغ می شده است ؟کشف پنج گونه فسیل شترمرغ متعلق به ۵۰-۶۰ میلیون سال پیش و آثارموجود درحدود ۱۰ تا ۱۵ میلیون سال پیش به اروپا و آسیا نشان از پیشینه کهن شترمرغ دارد
مشاور و متخصص پرورش شترمرغ دکتر اکبر زمانی
۰۹۱۳۲۰۹۸۵۱۶

امروزم با کلافگی و حس اسارت شروع شد، به گریه طول تماشای فیلم و حسرتِ مادر نبودن و آرزوی زودتر تموم شدن زندگی‌ام رسید و در نهایت، ساعت ۲ شب،، تو خیالات قبل از خواب، با تصور اینکه ۵ سال بعد قراره کنکور ریاضی بدم و مهندسی بخونم و از برنامه‌ریزی برای شروع مطالعه در همون ۵ سال بعد، گل از گلم شگفت و دوباره امید به زندگی‌ام روی ۹۴ سالگی رفت. من عاشقانه خودم رو فدا کردم با پزشکی خوندن، همه‌اش دارم روز دفاع‌ام رو متصور می‌شم که بعدش به بابا می‌گم «
این روزها که بازار داغ گذرموقت‌ها در کشور از تب‌وتاب افتاده و دیگر مثل گذشته پررونق نیست، شاهد ورود یک دستگاه خودرو گذرموقت خاص هستیم. خودرو موردنظر یک دستگاه ب‌ام‌و X6 سفید رنگ متعلق به نسل دوم بوده که به‌تازگی در خیــــــابان‌های شهر تهران رویـــــت شده است. 
ادامه مطلب

دوست ندارم داخل جامعه باشم! 
اما نمی خوامم  تنها باشم.
افکارم مثل افکار شیطان سیاه شده:)
دردهام از حرفای دیگران منشا میگیره،سکوت من در این اجتماع حرف های زیادی داره.
میتونم خودمو حبس کنم داخل لونه ای که هیچ کس درش رو باز نمیکنه.
می تونم خودم رو مثل اونا کنم 
دروغ بگو؛ لبخند بزن با اینکه دوستش نداری 
طوری که اون میخواد لباس بپوش
طوری که اونا میخوان رفتار کن
تو عروسکی و میخوای من عروسک  رفتارت باشم
دردهام رو حس میکنی؟
میتونی لمسشون کنی؟ 
هر
یکی از زیباترین پلکان های جهان در شمال کشور ما و در مسیر رسیدن به قلعه رودخان قرار دارد.
این دژِ استوار، بزرگترین قلعه آجری ایران می باشد که برای بازدید از آن باید در حدود 1000 پله را طی کنید. اگرچه تعداد پله های آن بسیار زیاد است، اما فراموش نکنیم که بخش قابل توجهی از شهرت این بنا متعلق به پلکان های آن می باشد. قرارگیری این پله ها در دل طبیعتی شگفت انگیز سبب شده تا گردشگران تور گیلان این مسیر را با اشتیاق ادامه دهند و پله ها را یکی پس از دیگری طی
و پیش از این دانستى که قوه انسانیه که مدخلیت در صفات و اخلاق دارند چهارند:
قوه عاقله، عامله، غضبیه و شهویه و دانستى که کمال قوه عامله، انقیاد و اطاعت اوست از براى عاقله در استعمال سایر قوا در اعمال حسنه و عدالت عبارت از آن است و نقص آن در عدم انقیاد است.
پس هرگاه سایر قوا به مرتبه کمال باشند عدالت حاصل خواهد بود و هرگاه ناقص باشند عدالت منتفى خواهد بود و تحقق و انتفاء عدالت تابع کمال و نقص سایر قوا است.
و عدالت، امرى است جامع جمیع صفات کمالیه. پ
براساس آمارهای اطلس وضعیت زنان و خانواده، بالاترین درصد مردانی که بیش از یک همسر دارند متعلق به استان «سیستان و بلوچستان» است، این درحالیست که استان سمنان با نرخ ۰.۶۹ درصد نسبت به سایر استان‌ها کمترین میزان چندهمسری را تجربه کرده و در این زمینه رتبه آخر را به خود اختصاص داده است.
ادامه مطلب
سلام، خوب هستید؟
میخوام یک پوشه رو واستون به اشتراک بزارم که میتونید تکست گرافی هایی که میزارم ببینید و بخونید
این اولین پوشه اس، اگر درایو متعلق به این پوشه فول شه لینک دومین پوشه رو میزارم
اول اینکه یادتون باشه تا پوشه دوم معرفی نشده، تکست گرافی های جدید داخل این پوشه آپلود میشه
دوم اینکه اگر لینک پوشه زیر مشکل داشت با نظر من رو مطلع کنید
امیدوارم از خوندنشون لذت ببرید...
کلیک کنید
تفاوت دو تمدن اسلامی و غربی:
بزرگترین تجمع صلح آمیز دنیا در اربعین حسینی ، در کربلا تعلق به شیعه دارد که اوج عشق ، ایثار ، همدلی ،خدمت به همنوع ، سخاوت و از خودگذشتگی در آن متبلور شده است و بزرگترین تجمع جنگی دنیا متعلق است به غرب در جنگ جهانی اول و دوم با ده ها میلیون کشته و زخمی توسط آمریکا ، انگلیس، فرانسه ، آلمان و برخی کشورهای اروپایی و غیر اروپایی که فقط حدود ۱۴ میلیون  ایرانی بخاطر جنایت و خیانت غرب در این دو جنگ کشته شده اند. 
 پس معلوم

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

مقالات برتر شرکت اقیانوس آبی یزد