نتایج جستجو برای عبارت :

پرفورمنس مارینا آبراموویچ در زمینه خشونت

خُشونَت استفاده از زور فیزیکی به منظور قراردادن دیگران در وضعیتی بر خلاف خواست‌شان، است.در تمامی جهان خشونت به عنوان ابزاری برای کنترل استفاده می‌شود، در واقع نوعی تلاش برای سرکوب و متوقف کردن اغتشاشگران در مقابل نگرانی‌های مربوط به اجرای قانون و فرهنگ در یک ناحیه خاص است. کلمه خشونت طیف گسترده‌ای را پوشش می‌دهد. خشونت می‌تواند از درگیری فیزیکی بین دو انسان تا جنگ و نسل‌کشی که کشته شدن میلیون‌ها نفر از نتایج آن است، گسترده شود. شاخص ص
خشونت یکی از آسیب‌هایی است که دانش‌آموزان با آن روبرو هستند که برخی از علل این خشونت‌ها ناشی از مشکلات خانوادگی است و والدین در شکل‌گیری خشونت در دانش‌آموزان نقش دارند البته به اعتقاد کارشناسان ناکامی در دوران کودکی هم می‌تواند علت بروز خشونت در دوران دانش‌آموزی باشد.
به گزارش ایسنا، اما زمانی‌که از آسیب خشونت صحبت می‌شود ناخوداگاه به سوی آن می‌رویم که این معضل مختص جوانان و بزرگترهاست اما متأسفانه پس از بررسی‌ها شاهد آن هستیم که
ASGشمارشAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOASGHAROOOOمعکوس برای افتتاح نمایشگاه سِما SEMA (ادامه) دارد و درهمین زمینه، هیوندای خودرو مفهومی ولستر N N پرفورمنس (Veloster N N) Performance را رونمایی کرده. است هیوندای N ولستر N پرفورمنس بسیار جسور و پرخاشگر بوسیله نظر می رسد و با مجموعه ای از قطعات حاضر شده است که دلربایی بصری و عملکرد دینامیکی هاچ بک را به حداکثر.می رساند تو قسمت جلویی خودروکاپوت مهیا به ورودی هوا و اسپلیتر را. شاهد هستیم طراحان هیوندای
درس امسال برای من: اگر اجازه بدی، هربلایی دلش خواست سرت میاره
به محض اینکه اینو عمیقا فهمیدم این پست رو هم دیدم:
پرفورمنس مارینا آبراموویچ در سال ۱۹۷۴ در یک استودیوی کوچک در مورا، ناپل، ایتالیا برگزار شده
ولی جزییات، عکسها و ویدیوی آن  تا به امروز در دسترس رسانه ها قرار نگرفته بود!
اجرا بسیار ساده بود: آبراموویچ مانند یک شیء بی حرکت و بدون  هر گونه واکنش ظرف مدت ۶ ساعت در اختیار بازدیدکنندگان بود.
در این مدت دستیاران استودیو و شرکت کنندگان ا
خشونت و پرخاشگری در رابطه از کجا می آید؟

خشونت شکل افراطی پرخاشگرانه است که احتمالا باعث آسیب مشخص به فرد قربانی می‌شود

از آن‌جا که خشونت بدنی ساده‌ترین نوع خشونت است تا امروز هم اکثر محققان در این زمینه کار می‌کنند. تعاریف اولیه‌ای که برای خشونت ارایه شدند نیز بیشتر در رابطه با خشونت بدنی است.
ادامه مطلب

استفاده از خشونت تحت عنوان دفاع از خود امری خطرناک است. اولاً: به فراموشی هدف اصلی منتهی می شود. ثانیاً: هیچ مسئله ای را حل نخواهد کرد و بر زنجیره خشونت خواهد افزود.
مارتین لوتر کینگ:
✅«افراد زیادی هستند که صادقانه مسئله دفاع از خود را مطرح می کنند....سازماندهی جنبش بر مبنای اندیشه دفاع از خود، امری خطرناک است. میان خشونت به منظور دفاع از خود و خشونت مهاجمانه مرزی بسیار باریک و شکننده وجود دارد. اگر خشونت را به عنوان حتی وسیله ای برای دفاع ا
یکی از تحقیقات مفصلی که درباره علل رخداد انقلاب ها و خشونت های جمعی انجام شده، کتاب "تد رابرت گر" است با عنوان "چرا انسانها شورش می کنند" (why men rebel)که درسال ۱۹۷۰ به نگارش درآمده است.
رابرت گر با رویکردی روانشناسانه و تا حدی فردگرایانه به مبحث خشونت جمعی و سیاسی، سعی می کند علل بروز خشونت ها را تبیین کند.
دراین نظریه، خشونت سیاسی به عنوان تمامی حملات فراگیری که درون یک جامعه سیاسی علیه رژیم سیاسی، بازیگران آن یا سیاست های آن انجام می شود تعریف شد
خشونت، آزار، تحقیر، پله های بعدی نردبانی هستند که پله ی اولش با فلانی و بیساری معاشرت نکن چون... فلان لباس را نپوش چون...است. چون هایی که اسمشان می شود "عشق". عشق هایی که می شوند ابزار کنترل. که منتهی می شوند به زنانی بی اعتماد به نفس، بی قدرت، غمگین، تحقیر شده، ترسان، وابسته، تهدید به ترک شده و شاید کتک خورده که فکر می کنند همه ی زخم هایشان از عشق است. که مرد عاشق زخم می زند و زخم بالاخره خوب می شود.
خشونت زنی است که زیر نفس های آغشته به بوی الکل مر
طراحی سایت b2b
جدای از همهٔ‌ مباحث فوق،‌ یک اینترنت نرم افزار پیروز می‌می بایست از نقطه‌لحاظ پرفورمنس (بازده) نیز سعی قابل قبولی داشته باشد و جذاب میباشد بدانیم که Performance Bugs یکی‌از بدترین گونه های باگ‌های برنامه‌نویسی میباشند! در‌این ارتباط، پیروی کردن از نکاتی همچون قرار دادن وب سایت ذیل توشه (استرس) زیاد تا ببینیم در موقعیت غیرعادی چه عملکردی دارا میباشد و همینطور آزمایش کردن وب سایت در کانال‌های ضعیف تا ببینیم کاربرانی با وب ضعیف به
کارزار روبان سفید چیست؟

کارزار روبان سفید (WRC) جنبشی جهانی است که توسط مردان و پسرانی راه اندازی شده که در تلاش برای پایان دادن به خشونت‌ها علیه زنان و دختران هستند.
کارزار روبان سفید از مردان می‌خواهد که هرگاه خشونتی را علیه زنان دیدند، وارد عمل شوند. با پلیس تماس بگیرند و از ادامۀ خشونت جلوگیری کنند.
کارزار روبان سفید در بخش‌های مختلفی فعال است. از جمله:
_ پیشگیری از بروز خشونت که این کار را با آموزش پسران و مردان در مدارس و محل کار انجام م
در ایران پدرها و مادرها مقابل فرزندشون همدیگر را نوازش نمی کنند و در آغوش نمی کشند و اینکار رو مقابل کودک زشت می دانند...
اما هنگام مشاجره رعایت فرزند را نمی کنند و مقابل او با هم مشاجره می کنند و فرزند چه بسا از داد و بیداد آنها به گریه می افتد! خوب در ایران کودکان از کجا مهرورزی بیاموزند؟نوازش و مهرورزی در مدرسه ممنوع است.در خانواده ممنوع است.
پس ذهن کودک در ایران بیشتر از مهرورزی، خشونت را می آموزد.
جان لنون چه زیبا گفته: در جهانی زندگی می‌کن
خشم در موجودات زنده(حیوان و انسان)بعنوان بخشی از مکانیزم دفاعی و بازدارندگی است.یک نکته لازم است در اول کلام ذکر شود و اینکه رفتارهای برخی حیوانات مثل شیر،ببر،گرگ،عقاب،کفتار و همه آنچه ما بعنوان حیوانات درنده میشناسیم هیچ ربطی به خشم و خشونت ندارد.این رفتار لازمه بقای حیات آن موجودات است و اساسا حیوانات جز در مورد بقا و یا احساس خطر و تجاوز به حریم دست به رفتار باصطلاح ما خشونت آمیز نمیزنند.وضعیت انسان این میان کمی متفاوت است.انسان علاوه ب
پاورپوینت جامع و کامل خشونت خانگی
کاربران گرامی ،محتوای این فایل شامل دو نمونه پاورپوینت با عنوان خشونت خانگی می باشد که با فرمت ppt در حجم 19 و 63 اسلاید تهیه و تدوین گردیده است که می توانید پس از پرداخت هزینه به صورت آنلاین، این محصول را دریافت کنید.
فهرست و عناوین پاورپوینت 19 اسلایدی:
تعریف خشونت خانگی
تاریخچه خشونت خانگی
تقسیم بندی خشونت خانگی
اشکال خشونت خانگی
چرخه معمول در خشونت خانگی
دلایل خشونت خانگی
عوامل موثر در بروز خشونت
چند نکته آ
 من که درست حسابی نفهمیدم پرسبوک چیه. انگار یه چیز مسابقه مانندی
بوده که توش هنرمندا از سراسر کشور جمع میشدن و هنر تجسمی خلق میکردن. بعدش امسال
اومده غیر مسابقه ای شده.  جالا اینجا رو ببینین شاید یه چیزایی دستگیرتون شد.
خب دوستان عزیز، بنده تمام جزئیات قابل ذکر و مهم رو در این پست براتون ذکر کردم و حتی برخی نکات تستی خارج از متن رو هم در قالب نکات آبی رنگ براتون در لابلای متن اصلی گنجوندم تا شرایط رو بهتر درک کنید. 

توی یک هفته ای که پرسبوک تو
حتما به خریدن یک گوشی پرچمدار با امکانات بالا فکر کردید ولی با توجه به قیمت بالای دلار و شرایط اقتصادی توانایی خرید یک گوشی پرچمدار رو نداشتید. اما سامسونگ با S10 Lite یک گوشی کاملا اقتصادی با امکانات یک پرچمدار رو عرضه کرده. این گوشی با پردازنده قوی و پرفورمنس مناسب خودش در کنار طراحی خوبش و اندروید ۱۰ حس یک پرچمدار رو به شما میده

مشاهده
شهری در ایران وجود دارد که از آن 80 میلیون نفر جز خودشان بی خبرند و لذا گلچین مردمی و مهاجران در این شهر مهم است و این شهر رو به فراماسونری و بی دینی میباشد و مردمش باور دارند که خدا ، اربابان است و نه یگانه الله تعالی ؛

مهمترین جنگ فرهنگی در این شهر انجام خواهد گرفت که با شکست آن ، ضد انقلاب شکست خواهد خورد .

شهر خود را سکولار ، فمنیست ، پست مدرن ، فاشیست و ... میداند و کودک درون عامل شیطنت است .

خشونت و قدرت در حکومت دوران رنسانس ، از این جریان
سلام
راستش من در فامیل و خانواده خوشبختانه موارد خشونت خانگی ندیدم. اما مواردی از آشنا و همسایه و اینا بوده که حتی صدای دادشون رو هم شنیدیم و واقعا آزار دهنده ست.  واقعا این مورد برام سوال میشه، چطور زن و مردی که که حالا نگیم عاشق هم هستند، حداقل با هم زندگی میکنن و اوقات شون رو میگذرونن و خیلی به هم نزدیکن واقعا چرا این اتفاق می افته که کارشون به اینجا میرسه؟
میدونم اختلاف نظر و بحث هست ولی خشونت علیه زنان رو متوجه نمیشم که چه مشکلی رو میتونه
نظر گاندی در مورد هفت چیزی که بدون هفت چیز دیگر خطرناک هستند:
ثروت بدون زحمت
دانش بدون شخصیت
علم بدون انسانیت
سیاست بدون شرافت
لذت بدون وجدان
تجارت بدون اخلاق
و عبادت بدون ایثار
این هفت مورد را گاندی تنها چند روز پیش از مرگش بر روی یک تکه کاغذ نوشت و به نوه اش داد. اعتقاد بر این است که وی این موارد را در جست و جوی خود برای یافتن ریشه های خشونت شناسایی کرد. در نظر گرفتن این موارد، بهترین راه جلوگیری از بروز خشونت در یک فرد و یا جامعه است.
بعد از اینکه یک شب تمام مشغول خوندن مطالب مربوط به خشونت علیه زنان بودم، و صد البته که تمام حرفایی که میزدن درست بود. از انواع خشونت‌هایی که وجود داره و جاهایی که به این زن‌ها سخت گرفته میشه. تجربه‌های بد زنان در محیط خانه، کار، دانشگاه و مدرسه و درکل هر محیطی که توش حضور دارن. 
با این حال به نظر من موقعی که میخوایم یک موضوع رو برجسته تر کنیم تا اذهان عمومی رو متوجهش کنیم، بهتره که در مورد برعکس اون موضوع هم صحبت کنیم. ما توی دنیایی زندگی میکن
موارداضافی تر از روند نرم افزار حذف می شوند
مواردی مانند چاپ کردن بطور آزمایشی از نسخه جدید جمله چین حذف گردیده شده
در جمله چین 1.1.2 این مواردی مانند چاپ یا پسوند مخصوص نرم افزار اضافی تر از جمله چین بودند. درواقع بین این همه قابلیت نسخه جدید جمله چین فقط قابلیت ذخیره فایل بصورت متنی و نه پسوند مخصوص است زیرا این کار در پرفورمنس نرم افزار تاثیر مثبت خواهد گذاشت.
موسسه نظر سنجی گالوپ اخیرا در خصوص میزان خشم و اضطراب و نگرانی در بین مردم جهان، آماری منتشر کرده است که ایران از بین یکصد و چهل کشور موجود در لیست مقام پنجم را به خود اختصاص داده. این آمار به این معنی است که میزان خشم و اضطراب در بین ایرانیان بسیار بیشتر از اکثر ملتهاست. روزانه بسیاری از این دست آمارها را در اخبار میشنویم بدون آنکه در آن دقیق شویم و یا اساسا فکر کنیم متدولوژی یا روش شناسی آن چگونه است به عنوان مثال بر اساس داده های آماری چطور
موسسه نظر سنجی گالوپ اخیرا در خصوص میزان خشم و اضطراب و نگرانی در بین مردم جهان، آماری منتشر کرده است که ایران از بین یکصد و چهل کشور موجود در لیست مقام پنجم را به خود اختصاص داده. این آمار به این معنی است که میزان خشم و اضطراب در بین ایرانیان بسیار بیشتر از اکثر ملتهاست. روزانه بسیاری از این دست آمارها را در اخبار میشنویم بدون آنکه در آن دقیق شویم و یا اساسا فکر کنیم متدولوژی یا روش شناسی آن چگونه است به عنوان مثال بر اساس داده های آماری چطور
پریروز روز جهانی محو (یا منع) خشونت علیه زنان بود.
هیچکس منکر این نیست که زنان در طول تاریخ با چالش‌های زیادی روبه‌رو بودن و از طرف مردان یا حتا همجنسای خودشون به ویژه توی جوامع سنتی‌تر مورد خشونت‌های مختلف قرار گرفتن و شایسته و بسیار به جاست که نه یک روز بلکه هر روز ، روز منع خشونت علیه زنان باشه و ما تمام تلاش‌مون رو بکنیم که این مسئله ریشه‌کن بشه و خیلی باعث خوشحالیه که دست کم فضای مجازی پر از مطالبی برای آگاهی بخشی به زنان و مردان بود.
ت
سلام و درود بر دوستان گل و گلاب
من یه دختر 22 ساله هستم و از نظر ظاهری و خانوادگی در سطح مناسب و خوبی قرار دارم و بالطبع خواستگار هم دارم اما ... 
مشکل من اینه که من از پسرهایی که محبت کلامی میکنن، ابهت ندارن، خشونت و جذبه مردونه ندارن اصلا خوشم نمیاد و تا الان حتی یه نفر هم به دلم ننشسته، میدونم ممکنه با این حرف عده ای به من بگن مریضی یا برو پیش روانشناس یا تو مازوخیسم داری، ولی این کارها برای من درمون نمیشه. 
من فقط در صورتی جذب یه مرد میشم که تو
روح الله مهرجو ‪-‬ اتفاقاتی که در چند هفته اخیر به ویژه در شهر همدان،
برای آن روحانی رخ داد و به دست یک سابقه دار به شهادت رسید، آدمی را وا
می‌دارد که به بررسی خشونت در جامعه ایرانی بپردازد. در اصل این سوال را
می‌توانیم مطرح کنیم که چگونه در جامعه‌ای که دین، عرفان و تصوف، جوانمردی
جایگاه رفیعی دارد، عده‌ای هم هستند که خشونت را نشانه مردانگی و افتخار
می‌دانند؟ از گذشته‌ای که ما به آن دسترسی داریم، بودند برخی که کلاه
شابگاهی بر سر می‌گ
بیشتر از اونچه که بشه فکرش رو کرد توی زندگیم فحش و توهین شنیدم و خشونت دیدم و کمتر از اونچه که فکرش رو بکنید توی زندگیم محبت شنیدم و عشق و احترام دیدم. 
خیلی سعی میکنم برعکس این چیزایی که تجربه کردم و سرم اومده رو بروز بدم یعنی محبت و عشق بیشتر و خشونت و تنش کمتر! ولی یه جاهایی واقعا دیگه از وجود خودم حالم بد میشه و میخوام جوری محو شم که انگار هیچوقت نبودم.
دلیل اینکه هیچوقت نمیخوام بچه دار بشم از خودم اینه که میدونم چقدر داغونه روح و روانم و میت
الف)  عوامل روان شناختی: نظریه های مختلف روانشناختی پرخاشگری را نوعی رفتار فردی با منشا غریزی یا انگیزشی یا نوعی رفتار اجتماعی یادگرفته شده می دانند.
 ب ) عوامل اجتماعی: 
ناکامی:  ناکامی همواره به نوعی به پرخاشگری می¬انجامد و پرخاشگری همیشه از ناکامی ریشه می گیرد.
تحریک مستقیم : اگر فرد مورد بدرفتاری جسمی و تمسخر کلامی قرار گیرد اغلب اعمال پرخاشگرانه در وی  برانگیخته میشود و اگر پرخاشگری آغاز شود اغلب از الگوی تشدید بی امان پیروی می کند.
تق
چنان سردردی کشیدم که نگو! با ذکر تموم میشه این درد، باز میشه این در، صبح میشه این شب ! خوابم برد و 
چنان کابوس هایی دیدم که نپرس! از همه چیزایی که توی عمق وجودم باهاشون شدیدا درگیرم و مضطربم میکنن!
بیشتر از اونچه که بشه فکرش رو کرد توی زندگیم فحش و توهین شنیدم و خشونت دیدم و کمتر از اونچه که فکرش رو بکنید توی زندگیم محبت شنیدم و عشق و احترام دیدم. 
خیلی سعی میکنم برعکس این چیزایی که تجربه کردم و سرم اومده رو بروز بدم یعنی محبت و عشق بیشتر و خشونت
کانسپت کوپرا تاواسکان
کوپرا به عنوان برند پرفورمنس جدید شرکت سئات محسوب می‌شود که تاکنون توانسته است دو خودرو شاسی بلند اسپرت آتکا و شاسی بلند اسپرت پلاگین هیبریدی فورمنتور را معرفی کند. این شرکت یک مدل تمام الکتریکی را با نام کانسپت شاسی بلند تاواسکان در فرانکفورت به معرض نمایش درآورده است. این خودرو از اواسط سال 2020 با قیمت حدود 60 هزار پوند به بازار عرضه می‌شود که به لطف دو موتور الکتریکی خود می‌تواند با یک بار شارژر شدن حدود 449 کیلومتر
به نام خدا
سلام و وقت بخیر و تبریک سال نو
اعتراض مسالمت آمیز و به دور از آسیب زدن به اموال عمومی، حق طبیعی و شهروندی هر فرد برای بیان خواست خود است، متاسفانه گاهی این اعتراضات به آتش زدن و خشونت کشیده میشه و به نوعی حق اعتراض کنندگان مُحِق و واقعی گم میشه، اعتراض به بیکاری، تورم، بی ثباتی اقتصادی و سرخوردگی اجتماعی از نمونه های بارز اعتراضات به حق - به دور از بی احترامی و خشونت - است.
معمولا رسانه ها هم به این نکته اشاره دارن که اعتراض حق همه س
در زمان‌های گذشته (تقریبا سی سال پیش) بازی‌های رزمی مانند Street Fighter با اینکه سمفونی مشت و لگد بودند ولی خشونت در آنها محدود به پرتاپ ضربات دست و پا می‌شد. بازی Mortal Kombat در همان زمان‌ها به عنوان یک رقیب قدر برای تمامی عناوین فایتینگ (رزمی) وارد بازار بازی‌های ویدیویی شد و تکلیف خود را از همان بازی نخست در سال 1992 خیلی صریح و واضح روشن ساخت:: «ما اینجا مرزی برای خشونت نداریم و حمام خون راه‌انداخته‌ایم.» مورتال کامبت با همین ایدئولوژی و ویژگی توا
خیلی سعی میکنم برعکس این چیزایی که تجربه کردم و سرم اومده رو بروز بدم یعنی محبت و عشق بیشتر و خشونت و تنش کمتر! ولی یه جاهایی واقعا دیگه از وجود خودم حالم بد میشه و میخوام جوری محو شم که انگار هیچوقت نبودم.
دلیل اینکه هیچوقت نمیخوام بچه دار بشم از خودم اینه که میدونم چقدر داغونه روح و روانم و میت
کنسرت فرزاد فرزین
فرزاد فرزین، خواننده مطرح موسیقی پاپ کشور، سالهاست که با فعالیت در این عرصه به عنوان یکی از هنرمندان موفق و سرشناس کشور شناخته می شود. کنسرت فرزاد فرزین از گذشته تا کنون با پرفورمنس و نمایش همراه بوده است و این موضوع یکی از ویژگی های اجراهای این خواننده پاپ به شمار می رود. برگزاری کنسرت های نمایشی توسط فرزاد فرزین باعث تمایز وی از کنسرت های دیگر خوانندگان پاپ می باشد.

بلیط کنسرت فرزاد فرزین
کنسرت های خاص فرزاد فرزین اکثر

خشونت خانگی علیه زنان
فایل ورد مقاله خشونت خانگی علیه زنان. این فایل در ارتباط با خشونت خانگی علیه زنان می باشد در 29 صفحه آماده پرینت.
مشخصات فایل

تعداد صفحات
29

حجم
27 کیلوبایت

فرمت فایل اصلی
doc

دسته بندی
مطالعات خانواده

توضیحات کامل
خشونت خانگی علیه زنان

بخشی از متن:مقدمه
در میان انواع خشونت ها اعم از خانوادگی , اجتماعی و دولتی , خشونت های خانوادگی یک آسیب جدی اجتماعی است که با وجود پیشرفت های فرهنگی و فکری همچنان در جامعه خودنمائی می ک
سلام
 یه سوال داشتم که از قدیم ذهن منو مشغول کرده، اونم راجع به درگیری هستش یا همون خشونت، اینکه چه رشته ای رو باید یاد گرفت که در رابطه با خشونت خیابانی بشه مقاومت کرد؟
دفاع شخصی و امثال این رو من زیاد چیز مالی نمیبینم، مثلا کسی دفاع شخصی رفته یه سری حرکات بهش یاد دادن که به کار هم نمیاد، حالا یه زور گیر نصف شب خفتش کنه دو تا چاقو هم بهش میزنه دار و ندارش رو میبره. 
یه رشته کارآمد، واقعا کار آمد، رشته ای که حتی بشه چند نفر رو باهاش حریف شد، شای
1- چیزی نخرید!بیشتر این بچه ها رو خونواده هاشون روزانه اجاره میدن. پولی که به اونها میدین و تموم کردن چیزایی که دستشونه باعث نمیشه اونا رو زودتر بفرستن خونه. به محض تموم شدن یه بسته چسب یکی دیگه میدن که بفروشه2- بهشون بی اعتنایی نکنین!نادیده نگیرینشون. بی اعتنا نباشین. راتونو نکشین و نرین. شیشه ماشین رو ندین بالا. این کارا باعث میشه اون بچه با تنفر از اجتماع برگ بشه. صبور باشین و توضیح بدین که اون وسیله رو لازم ندارن. خشونت به خرج ندین. اون بچه بز
قبل تر ها،زمانی که اینقدر برای خودم ارزش قائل بودم که خودم و بقیه را چیزی بیشتر از کیسه گوشت های پراز خون و کثافت میدیدم ،حول مدتی که هنوز دنیا برایم اینقدر مسخره و احمقانه نشده بود که دست راستم را برای هرچیز و هر کلمه ی موجود و ناموجود بالا ببرم و انگشت وسطم را حواله شان کنم ، بودیست،چاکرا و لوتوس های نشانه اش که با ازادی قلم بر صفحه کاغذ ایستاده بودند و روح شرقی درونشان میرقصید ،همه و همه احاطه ام کرده بود .وقتی دنیای سیذارتا* و راهبان تبتی ر
قبل تر ها،زمانی که اینقدر برای خودم ارزش قائل بودم که خودم و بقیه را چیزی بیشتر از کیسه گوشت های پراز خون و کثافت میدیدم ،حول مدتی که هنوز دنیا برایم اینقدر مسخره و احمقانه نشده بود که دست راستم را برای هرچیز و هر کلمه ی موجود و ناموجود بالا ببرم و انگشت وسطم را حواله شان کنم ، بودیست،چاکرا و لوتوس های نشانه اش که با ازادی قلم بر صفحه کاغذ ایستاده بودند و روح شرقی درونشان میرقصید ،همه و همه احاطه ام کرده بود .وقتی دنیای سیذارتا* و راهبان تبتی ر
چون خلقت مصوّر گشت، هر ذره خاک در پیچ و خم هستی، به دنبال مرکز و محور حقیقت سرگشته و حیران به عشق پیوست و با جان یافتن ز منبع نور، در قالب انسان به ظهور رسید. این حقیقت، جلوه ای از جمال یار بود که ظهور معرفت را در زیباترین تصویر آفرینش، به حقیقتی جاوید پیوند زد. در این هستی بی کران ذرات خاک، سرگشته و مست یار، عاشقانه غرق نور همبستر زمین خاکی گشتند تا زین وصل و هجر، چهره نوینی از آفرینش را مزین به لطف و رحمت یار نمایند.
هر ذره بی نشان چو فریاد نمود
مسعود زمانی مقدم و صبا حسنوندی
منتشرشده در فصلنامۀ زن و جامعه، دوره دهم، شماره 39، پاییز 1398، صفحات 145 تا 170.
این مقاله با رویکرد کیفی و استراتژی استفهامی به مطالعه‌ی همسرآزاری پرداخته و خشونت خانگی علیه زنان را با توجه به ابعاد فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و روان‌شناختی آن مطالعه کرده است. داده‌های پژوهش با نمونه‌گیری هدفمند و نظری و از طریق مصاحبه‌ی عمیق با پانزده زنِ خانه‌دار 22 تا 45 ساله که در پاییز و زمستان 1395 به روان‌شناسِ مرکز بهداشتِ ی

زندگی ، قبل از هرچیز زندگیست .گل می‌خواهد ، موسیقی می‌خواهد ، زیبایی می‌خواهد . زندگی ، حتی اگر یکسره جنگیدن هم باشد ، خستگی در کردن می‌خواهد . عطر شمعدانی‌ها را بوییدن می‌خواهد . خشونت هست ، قبول ؛ اما خشونت ، أصل که نیست ! زایده است ... انگل است ... مرض است... ما باید به اصلمان برگردیم .زخم را با زخم نمی‌بندند ! با نوار نرم و پنبه پاک می‌بندند ، با محبت ، با عشق . #نادر_ابراهیمی
 این دو روز که سردار سلیمانی مورد اصابت حمله تروریستی قرار گرفته تو فضای مجازی بین مردم نظرها خیلی متفاوته. من فکر میکنم حمله ی تروریستی و خشونت فی ذاته بد هست و تو این قسمتش سوای اینکه مورد هدف چه شخصی باشه یا توسط چه شخصی صورت گرفته باشه این کار نادرسته.
با شرمندگی باید بگم اونقدرها برام حس غرور ملی باقی نمونده، اصلا اینطور نیست که فکر کنم با اینکار از طرف یه کشور دیگه مورد تحقیر قرار گرفته ام و بخاطر میهنم ناراحت بشم،  یعنی حقیتش را بگم ای
متزلزل قدم برمی دارمو هر حرکتش رو بو میکشمچطور تبدیل شدم به زنی که میترسه،که نکنه ردی از مهربانی خشونت بار معشوق مرده ش، تو این نوظهور باشهرد پاها رو که میبینم دوباره از خودم میپرسم چرا؟چرا من؟انگار که دوباره سی آبان ۹۷ شده باشه
معتادی که میگه من هفت ماه و دوازده روزه پاکم، ناخودآگاه به هفت ماه و دوازده روز قبل فکر می‌کنه. حواسش هست آخرین بار کی بوده. ولی تو نشمار. چون بالاخره به مبدا شمارش فکر می‌کنی. به آخرین بار فکر نکن. چون از این به بعد قراره همین باشه. شمردنش باعث میشه هربار یادت بیاد که قبلا جور دیگه‌ای بوده که الان نیست. نشمار عزیزم نشمار! به زندگی همین امروزت و دغدغه‌هات برای فردا فکر کن. بذار یادت بره. بذار دور بشه. بذار چیزی غیر از این توی ذهنت نگنجه. بذا
هر رفتار، گفتار یا عمل که در قالب‌های گوناگون اعم از حرکات رفتاری یا عملی، نگاه، سخن، لحن کلام و ...بروز کند و رنگ و روی خشن و تحکم‌آمیز داشته باشد و به رنجش خاطر طرف مقابل بینجامد، خشونت نام دارد.
خشونت رفتاری است که باعث آسیب عاطفی یا جسمی به طرف مقابل می‌شود و عوارضی چون خلأ عاطفی، تحقیر و ... را در او ایجاد می‌کند.
خشونت الزاماً ضرب و شتم را شامل نمی‌شود بلکه گوش نکردن به سخنان طرف مقابل، بی‌تفاوتی و بی‌توجهی به او و یا هم‌صحبت نشدن با او
✅قرنطینه و خشونت های خانگی 
✍️مجیددادرس خالدی - حقوقدان
امروز در خبرها شنیدم که مدیر کل مشاوره و امور روانشناختی بهزیستی کشور با اشاره به قرنطینه شدن خانواده ها بیان نمودند که آمار تماس های اختلافات زوجین با شماره ١٤٨٠ سه برابر شده است بهزاد وحیدنیا اشاره میکند:در دوران قرنطینه، ساعات تماس زوج ها و مدت زمان تعامل آنها با یکدیگر بیشتر است و اختلافات زناشویی افزایش می‌یابد.مدیرکل مشاوره و امور روانشناختی سازمان بهزیستی کشور گفت: به طور
تلویزیون مستند گذاشته داره میگه چقدر بازی هایی مثل doom  و tomb raider باعث بروز خشونت و حتی حمله با سلاح گرم تو آمریکا شده، مامان هم صدای تلویزیونو از قصد تا ته بلند کرده تا من بشنوم حالا منم در حال replay کردن devil may cry 2 ئم ... XD خدایا ... خودت ظهور کن
در حالی که کودکان و نوجوانان بیشتر از افراد بالغ در معرض تروما می باشند، با کمک و حمایت های درست و به موقع سریع تر می تواند این مشکل را پشت سر بگذارند.
تاثیر تروما بر کودکان چیست؟
احساسات شدید، گیجی، احساس ترس که در فرد آسیب دیده مشاهده می شود می تواند در کودکان و نوجوانان بیشتر قابل توجه باشد. این احساسات می تواند حس امنیت را در آن ها تضعیف کند و این احساس را به آن ها القا کند که ناتوان و آسیب پذیر هستند به ویژه اگر ضربه ای که به آن ها وارد شده ا
مـن بـا او موافـق نیسـتم .تحلیل من کاملاً متفاوت است.
همه پر از خشونت، طمع، خشم و شهوت هستند، ولی قـدرت ابرازش را ندارنـد؛ بنـابراین یـک قـدیس مـی ماننـد .
بـرای خشونت ورزی باید قدرت داشته باشی.
برای ارضای طمع باید که قدرت داشته باشی.
برای ارضای شهوت نیاز به قدرت داری.
بنابراین وقتی کـه قدرت به چنگ می آوری، تمام آن سگ های خوابیده در درونت شروع به پارس کردن می کنند. قدرت برایت یک خوراک می شود، یـک فرصـت.
چنـین نیست که قدرت فساد بیاورد، شما فا
نام بازی: Max Payneبازی مکس پین پس از ۱۲ سال دوری بازگشته است و روایتگری داستانی نو و جذاب می باشد . داستان درباره کارآگاهی بازنشته‌است که در دنیایی آشفته و مملو از فساد و خشونت شدید زندگی می‌کند. زمان بازی ۱۲ سال بعد از داستان مکس پین ۲ در سائوپائولو برزیل اتفاق می‌افتد. در این بازی توسط یکی از دوستانتان به شما پیشنهاد کار میدهد و به عنوان یک محافظ برای یک برزیلی کار می کنید … و از آن پس اتفاقات جالبی برایتان در بازی پیش می آید در این بازی مکس رو
زن 

ﺑ ﺁﺯﺍﺭ ﺗﺮﻦ،
ﺑﺎ ﻨﺘﺮﻝ ﺗﺮﻦ،
ﺧﻮﺵ ﺭﻓﺘﺎﺭ ﺗﺮﻦ،
ﻏﺮ ﻣﺰﺍﺣﻢ ﺗﺮﻦ،
ﻭ ﺑ ﺧﺸﻮﻧﺖ ﺗﺮﻦ ﻣﻮﺟﻮﺩ ﺭﻭ ﺯﻣﻦ است!
البته تا ﻭﻗﺘ ﻪ ﻻ ﻧﺎﺧﻨﺶ ﺧﺸ ﻧﺸﺪه 

....................................................................................
‏خونه مادر بزرگم بودیم برق رفت بابام گفت برو ببین شاید فیوز پریده

مادر بزرگم گفت نمیخواد بری بعد گوشیشو برداشت گفت نه برق محل رفته چون وای‌فای همسایه‌ هام خاموش شده

پشمای کل خانواده با هم ریخت

دلم برای همه تون تنگ شده بود؛کاش چیزی به جز قطعی اینترنت منو اینجا میکشوند،هفته پیش فیلم جوکر رو دیدم. دیشب دوباره فیلم جوکر رو دیدم وامروز صبح دوباره نگاش کردم  وبعد بهش حق دادم با یه تفنگ بقیه رو بکشه.. .
من تا هفته پیش حتی نمیدونستم چقدر میتونیم شبیه جوکر این داستان باشیم..
من به معصومیتش در اوایل فیلم توجه نکردم وبعد از خودم نپرسیدم این همه خشونت نتیجه همون خشمی بود که هیچ وقت فرصت بروز پیدا نکرد
الان میتونم تک تک دیالوگ هاش رو احساس کنم
او
و تنها اراده بود، اراده و اراده...
اراده بر تنهایی، پریشانی، غم، زشتی، نادرستی، ناتوانی، سستی، ذلّت، خیانت، خشونت و عدالت.
اراده بر جمع، آرامش، شادی، زیبایی، درستی، قدرت، همّت، عزّت، وفاداری، دوستی و آزادی.
و این دو را تنها اراده حکم‌فرماست...
+زهرا بیا عقب آجی...
آفرین...آفرین...
 بیا...بیا... خوبه. همین جا واسا
صبر  کن تا بابا رفت سجده بدو بریم دوتایی بپریم روش!
-باسه... باسه...
+ببین آجی من اول میپرم رو کمرش، تو هم سریع بپر رو گردنش
فقط باید زود بپریااااا... تا از سجده بلند نشده
من:
پ.ن:
در حد گروهکای تروریستی برنامه ریزی میکنن
امام باقر ع فرمود برای هر چیزی قفلی است. که انرا بدونگهدارند وقفل ایمان نرمی و ملاطفت است  چه انکه هرکس نرمی را از دست دهد وخشم وقهر و خشونت پیش گیردناچار باعمالی د ست زند که ایمانش از دست برود خدا میان هوس و عقل هر کس پمخالفت انداخت تا هر که خواهد پیروی عقل کند وراه اخرت گیرد
و تنها اراده بود، اراده و اراده...
اراده بر تنهایی، پریشانی، غم، زشتی، نادرستی، ناتوانی، سستی، ذلّت، خیانت، خشونت و عدالت.
اراده بر مجموع، آرامش، شادی، زیبایی، درستی، قدرت، همّت، عزّت، وفاداری، دوستی و آزادی.
و این دو را تنها اراده حکم‌فرما بود...
خشونت در جامعه ابعاد مختلفی دارد. آنچه در این سال‌ها بارها از سوی
پژوهشگران علوم اجتماعی بسیار یاد شده است، و به نوعی در جامعه نیز گسترش
یافته، کاهش آستانه صبر و تحمل مردم ما است. یک تصادف کوچک می‌تواند یک
دعوای تمام عیار را رقم بزند، حتی یک تنه ساده بدون هیچ قصد و غرضی آغاز گر
درگیری لفظی و حتی فیزیکی است. بیشترین بعد این قضیه در جریمه راهنمایی و
رانندگی خود را نشان می‌دهد که نوشتن قبض جریمه توسط افسر راهنمایی و
رانندگی به تنهایی می‌تو
خب من یه دانشجوی معماری ام و خب خیلی وقته که تو فکر اینم که مطالبی رو که یاد میگیرم اینجا به اشتراک بزارم و دوستانی که دانشجوی معماری یا علاقه مند هستند هم استفاده کنند. این قرنطینه و تعطیلی های اجباری این فرصت رو بهم داد تا مطالعات بیشتری داشته باشم و بالاخره این کار رو انجام بدم. :) 

مطالب رو به صورت فایل pdf یا پاورپوینت قرار میدم و اینکه مطالب خیلی خلاصه شده اند و فکر می کنم در حوصله خوانندگان هم نمیگنجد توضیحات مفصل. سعی کردم مختصر اما مفی
خب من یه دانشجوی معماری ام و خب خیلی وقته که تو فکر اینم که مطالبی رو که یاد میگیرم اینجا به اشتراک بزارم و دوستانی که دانشجوی معماری یا علاقه مند هستند هم استفاده کنند. این قرنطینه و تعطیلی های اجباری این فرصت رو بهم داد تا مطالعات بیشتری داشته باشم و بالاخره این کار رو انجام بدم. :) 

مطالب رو به صورت فایل pdf یا پاورپوینت قرار میدم و اینکه مطالب خیلی خلاصه شده اند و فکر می کنم در حوصله خوانندگان هم نمیگنجد توضیحات مفصل. سعی کردم مختصر اما مفی
هنر نه گفتن نوشته ی دیمون زاهاریادسترجمه ی میترا میرشکارنشر علمخلاصه نویسی: سید حسن کاظم زاده (کاظمینی)بخش دوم
روانشناسی جسارت:
ما با جسارت به  دنیا نمی آییم بلکه این یک مهارت اکتسابی است. جسور بودن یعنی داشتن اعتماد به نفسی که با آن می توانیم نیازها و خواسته های خود را ابراز کنیم و به دنبال اهداف باشیم.
جسارت یعنی ابراز دیدگاه و نظرات و عدم وجود این احساس که نیاز به تایید و تصدیق دیگران دارید.
مثال: دوستی شما می‌خواهد روز جمعه او را به فرودگ
این مرکز، تحقیقی را روی 565 خانواده در سیاتل انجام دادند. نیمی از آنها به کودکان 3 تا 5 سال خود اجازه تماشای برنامه های آموزنده را به جای برنامه های پرخشونت دادند. نتیجه این کار با کودکانی مقایسه شد که والدین آنها به جای تماشای تلویزیون به آنها غذای سالم می دادند. در عرض شش ماه، هر دو گروه این کودکان نتایج امیدوارکننده ای داشتند. حتی گروهی که برنامه های آموزنده تماشا کرده بودند تغییر رفتار بهتری از خود نشان دادند.
خواندن ادامه مطلب در مرکز خدما
در سال ۱۹۷۴ ، مارینا آبراموویچ یک اجرای هنری به مفهوم مدرن داشت او اعلام کرده بود که در طی اجرای ۶ ساعته ، مانند یک شی ء بی‌حرکت و بدون هرگونه واکنش خواهد بود ، در این مدت شرکت‌کنندگان اجازه داشتند هر کاری می‌خواهند با او بکنند و حتی از ۷۲ وسیله‌ای که آبراموویچ روی میز استودیو گذاشته بود هم استفاده نمایند .این اجرا ریتم عملکرد صفر نام داشت !روی میز یادداشت زیر به چشم می‌خورد :
راهکار : ۷۲ وسیله روی میز است که هر طور دوست داشتید می‌توانید آن
امروزه درهر خانواده ای حداقل یک بچه وجود دارد و خانواده از دست او ضله شده اند و از لجبازی هاش و شیطونی ها و....خسته شده اند.
متأسفانه با وجود کم حوصله گی های والدین به محض اینکه کودک کار خطایی ازش سر بزنه سریع با رفتار خشونت آمیز والدین روبه رو میشه و این کار والدین نه تنها رفتار نابهنجار کودک را تصحیح نمیکند که بلکه باعث تکرار رفتار کودک میشه و کودک را هم عصبی میکند و باعث میشود کودک برحرف والدین حساب باز نکند و اخم و نهی والدین برای او تکراری ش
امروزه درهر خانواده ای حداقل یک بچه وجود دارد و خانواده از دست او ضله شده اند و از لجبازی هاش و شیطونی ها و....خسته شده اند.
متأسفانه با وجود کم حوصله گی های والدین به محض اینکه کودک کار خطایی ازش سر بزنه سریع با رفتار خشونت آمیز والدین روبه رو میشه و این کار والدین نه تنها رفتار نابهنجار کودک را تصحیح نمیکند که بلکه باعث تکرار رفتار کودک میشه و کودک را هم عصبی میکند و باعث میشود کودک برحرف والدین حساب باز نکند و اخم و نهی والدین برای او تکراری ش

این روزها هند، کربلای مسلمین است. هندوهای افراطی به جان مسلمانان بی دفاع افتاده و مشغول نسل کشی هستند. لابد فیلم های مربوط به شکنجه و یا زنده به گور کردن زنان و کودکان مسلمان توسط مهاجمین هندو را در شبکه های مجازی دیده اید.
تمام مدعیان حقوق بشر و داعیه داران شرافت و انسانیت امروز در مقابل مظلومیت این مردم مسئول هستند. از سازمان ملل تا کنفراس سران اسلامی و ... هر کس که در مقابل ظلم سکوت کند در قبح آن سهیم است. اخبار هند را وسط بلبشوی کرونا به حک
زن بودن در جهان مردسالار کار دشواری است ولی زن بودن در جامعه ی ایرانی به نظر دشوار تر می آید. جامعه ای که پُر است از ما مردان بلاتکلیف...زندگی در کنار ما مردانی که همه چیز را با هم میخواهیم خود نوعی خشونت است.پدران ما از مادرانمان تنها خانم خانه بودن را می خواستند. آنها
ادامه مطلب
زن بودن در جهان مردسالار کار دشواری است ولی زن بودن در جامعه ی ایرانی به نظر دشوار تر می آید. جامعه ای که پُر است از ما مردان بلاتکلیف...زندگی در کنار ما مردانی که همه چیز را با هم میخواهیم خود نوعی خشونت است.پدران ما از مادرانمان تنها خانم خانه بودن را می خواستند. آنها دوست داشتند
ادامه مطلب
پایان نامه خشونت علیه زنان
چکیده: پایان نامه حاضر درباره بررسی خشونت علیه زنان از دیدگاه فقه اسلامی باشد. مقصود از کلمه «خشونت» هر عملی است که منجر به صدمه و زیان جسمی یا روانی علیه فرد یا گروهی از مردم گردد. در جایگاه نظری عده‌ای مبادرت به خشونت را امری ذاتی می‌پندارند و عده‌ای نیز، به غیر ذاتی بودن آن اعتقاد دارند. بدلیل نسبی بودن خشونت، تغییر ماهیت و معنی آن متناسب با زمان و مکان اقسام گوناگونی دارد. خشونت علی
"گزارشی از وضعیت این‌روزهای مسلمانان در هند"
1️⃣ در این روزها که همه اخبار و اذهان درگیر کرونا می‌باشد، دوباره مسلمانان در نقطه دیگری از آسیا مورد هجوم قرار گرفته اند. هند، کشوری که همیشه به تسالم بین ادیان شناخته می شد، حالا با نیرنگ‌های امریکایی و اسرائیلی به حذف و فشار مسلمانان می اندیشد.
2️⃣ در شرایطی که هند میزبان رییس‌جمهور امریکا بود، هزاران نفر از هندوهای خشمگین در آن سوی شهر با مردم مسلمان درگیر شده، به خودروهای آنها حمله کردند
مصاحبه با گروه موسیقی موفق و محبوب پازل باند  پازل باند گروه موسیقی پرطرفدار در ایران هست که نام های علی رهبری و آرین بهاری را در همه ی ترک های آنان میشنویم. “پازل‌بند” در ذهن مخاطب موسیقی پاپ, بیشتر با تنظیم‌ها و ملودی‌هایی که برای دیگران ساخته بود, شناخته می‌شد. اما همان‌طور که پیش‌بینی می‌شد, آنها در همان جایگاه نماندند و خودشان وارد فضای خواندن ترانه‌هایشان شدند.   انتشار مجموعه “قایق کاغذی” شروعی بود برای حضور رسمی این گروه در ب
چکیده: پایان نامه حاضر درباره بررسی خشونت علیه زنان از دیدگاه فقه اسلامی باشد. مقصود از کلمه «خشونت» هر عملی است که منجر به صدمه و زیان جسمی یا روانی علیه فرد یا گروهی از مردم گردد. در جایگاه نظری عده‌ای مبادرت به خشونت را امری ذاتی می‌پندارند و عده‌ای نیز، به غیر ذاتی بودن آن اعتقاد دارند. بدلیل نسبی بودن خشونت، تغییر ماهیت و معنی آن متناسب با زمان و مکان اقسام گوناگونی دارد. خشونت علی
قبلا قضیه فقط فمنیست بود و برابری زنان با مردان!
برابری زنان با مردان رو هم در این دونستن که هرکاری مردا میکنن زنها هم میتونن! هر کاری!!!
از سیگار و پیپ و قلیون و کنار گذاشتن حجاب تا راننده تاکسی و اوتوبوس شدن و مثل مردها لباس پوشیدن و نصف شب تو خیابونا چرخیدن و... همه چی!
اینا قسمتای عادیشه. قضیه به جایی رسید که حالا میگن خانومها حق دارن اصلاح نکنن.. نظافت نکنن!! همیشه مرتب و تمیز نباشن.‌. حتی رفتارهای ملایم و زنانه نداشته باشن.. اصلا عده ای به عمد
با عرضه شدن کارت‌های گرافیک GTX 1050 و GTX 1050Ti، تعداد GPUهایی که شرکت NVidia از دهمین نسل کارت‌های گرافیک خود، سری پاسکال، عرضه کرده، به 6 مدل رسیده است (البته کارت گرافیک GTX 1080Ti که احتمال زیاد در ژانویه عرضه می‌شود، در این شمارش حساب نشده). هر دو کارت گرافیک از GP107 به عنوان هسته اصلی استفاده می‌کنند که با معماری 14 نانومتری ساخته شده‌اند. مسلما GTX 1050Ti نسبت به GTX 1050 برتری‌های محسوسی دارد؛ اما مهم‌ترین ضعف کارت گرافیک GTX 1050 در برابر مدل قدرتمندتر، بهره
بچه که بودم فکر کنم دوم سوم ابتدایی بودم. یه بار یادمه با داداشم دعوا کردیم و از اونجایی که تو دعواهای شدیدمون کتک کاری هم داشتیم:))) در نتیجه حرصمون خالی میشد و بعدش سریعا آشتی میکردیم و دوباره بگو بخند
ولی اون روز نمیدونم چطور شد که کتک کاری رخ نداد و جالب اینجاست که بعدشم آروم بودم ولی انگاری یه نفر منو به سمت این کار میکشوند،چه کاری؟این کار:
ادامه مطلب
بسم اللهفرض کنید اگر به جای نجفی، یکی از نیروهای انقلابی - خاصه اگر سابقه ی نظامی داشت - «همسر» «دومش» را با «اسلحه» ی «گرم» «غیر مجاز» کشته بود... الآن در بی بی سی و من و تو و آمدنیوز و شرق و آفتاب و... چه خبر بود؟ تا الآن چند فیمینیست و بازیگر و مجری کذایی دهان خودشان و گوش خلق را پاره کرده بودند؟کلمات خشونت و سرهنگ و حق زن و... چه قدر «تکرار» می شد؟...یکی از کارکردهای #رسانه این است که به مخاطب فرصت فکر کردن ندهد - و او در عین حال شدیدا توهم فهم داشته
چند شبه دوباره دارم کابوس میبینم.کابوس فرار و آزار جنسی و تجاوز روانی.همون خواب های همیشگی که فقط چند وقت دست از سرت برمیدارن و دوباره برمیگردن.ایضا وسواس های فکری قشنگم هم برگشتن.اضطراب دارم و نمیدونم چه موقع قراره تو این جهان به عنوان یک زن احساس امنیت کنم.
وقتی مردم؟
پ ن:دیروز(27 آذر) تو تقویم ایرانی روز جهان عاری از خشونت و افراطی گری بود.خنده داره،نه؟
داشتم فکر می کردم کتابهایی مثل شاهنامه و لیلی و مجنون و خسرو وشیرین و نوشته های عبید زاکانی و گلستان و بوستان و کتابهایی از این دست که اگه بخوام اسم ببرم یه طومار میشه، اگه در زمانی که هستیم نوشته می شدن، نصفشون هم به زووووووووووووور به دست نسل بعد می رسید؛ البته حداقل نصف جذابیتشون رو هم از دست می دادن و تبدیل به آثاری تکه پاره می شدن و شاید خیلی هم ارزشی نداشتن.  باور کنید همین طور می شد!حتی به اشعار حافظ هم رحم نمی کردیم!!!!!! 
ما استااااااد س
من هر جا که میرم توی این کشور، این رو میبینم.

یه جور تبعیض در حق مردها هست. مخصوصا جنس مذکری که اصلا سفید به نظر نمیان.

میخوان غذا سفارش بدی، یه جوری به مرد نگاه میکنن یا باهاش رفتار میکنن انگار آدم نیست.
وقتی میری بیرون، خانم ها و اقایون فوری میان سمت تو، بارها شده دیدم خانم های سفید یا حتی اقایون سفید اومدن ما رو صدا زدن، بستنی به ما دادن (مجانی) از ما عکس گرفتن با دوربینمون، تا تونستن کمک کردن.
ولی به مرد محلی نمیذارن.
تمام توجه ها به زن هست.
رفتاری با زنان در محیط خانواده، در همه کشورهای جهان مساله ای کاملا رایج و دارای عواقب و نتایج وخیمی است. اگر چه خشونت علیه زنان در خانواده از قدیم الایام وجود داشته اما تنها چند سالی است که کشورهای مختلف جهان آن را به عنوان مساله مهمی تلقی کرده و به اقداماتی به منظور رسیدگی به وضعیت بغرنج زنان قربانی سوء رفتار دست زده اند.اگر چه در آمارهای رسمی به آمارهای خشونت علیه زنان در ایران اشاره ای نشده است اما پژوهش ها نشان می دهد که هر بار که مطالع
تحملم واقعا داره به سر میرسه
فشار زیادی روم هست
واقعا نمی‌دونم باید چیکار کنم
این دختره نامرد هم که همش فقط اذیتم می‌کنه. کاش می‌دونست تنها دلیل زنده موندم اونه
فکر نکنم خوب بشم. ترسناک و ترسناک‌تر میشم. به حدی که حتی منم از خودم می‌ترسم
تمایل زیادی به بعضی چیزا دارم
میگه چرا نمی‌رفتی نظامی نمی‌شدی. اگه می‌رفتم بیشتر تمایل به خشونت پیدا می‌کردم
دستمم بازتر میشد
واقعا برای من سالم نیست
۱. با خواهرجان و مامی رفتیم سینما فیلم "جهان با من برقص" [دوسش داشتم .. در عین سادگی و شوخی شوخی راجع به همه چی صحبت کرد و فیلمی بود ک بعدش تورو ب فکر میبرد + جایی که فیلمو گرفتن قشنگ بود ولی چنتا صحنه داره خوب نیس بچه ها ببینن خشونت داره] 
۲. تن ماهی داشتم میدادم ب گربه های پارک مث این cat lady ـا شده بودم ک کلی گربه داشت دورم میچرخید .. گربه سیاهه ام هی میپرید هوا:دی
۳. املت گوشت چرخ کرده + خورشت قیمه ترش 
پایان نامه : فرضیه قطع خانوادگیفرضیه قطع خانوادگی
این مدل که اولین بار از سوی جف، ولف و ویلسون (۱۹۹۰)، مطرح شد ارتباط بین وقایع منفی و مهم خانوادگی همچون همسرآزاری و مشکلات رشدی فرزندان را بیان می کند. طبق این نظریه چون درک کودک از ریشه ها و منشاء خود طی تجارب اولیه کودک با خانواده (خشونت بین والدین) کارکرد روانی – اجتماعی او را از هم گسیخته، منجر به بدسازگاری اجتماعی و روانی می گردد. این نظریه که مشکلات سازگاری فرزندان مواجهه یافته با خشونت
در ابتدا می‌خواهم توضیح دهم که چرا از ترکیب «خشونت علیه زنان» استفاده نمی‌کنم و ترکیب «تبعیض جنسیتی» را ترجیح می‌دهم. مشکل اول نگارنده با واژه‌ی «خشونت» است. این واژه تعریف مشخصی ندارد و به همین دلیل، زیاد دیده‌شده‌است که مورد تمسخر قرار بگیرد و اصل مبارزه را در حاشیه قرار دهد. حتی اگر تعریف درستی هم داشته‌باشد، بدیهی است که منظور از آن هر خشونتی علیه زنان نیست و صرفاً آن دسته از خشونت‌هایی است که به طور خاص برای زنان اتفاق می‌افتد و ن
موضوع مقاله: شراب خواری، مسئله ای که بی خردی آتئیست ها را اثبات می کند! 
1 مقدمه:لابد شما هم دیده اید آتئیستها در فضای مجازی ادعا می کنند خردگرا هستند. آزمودن این ادعا بسیار ساده است. باید دید آنجایی که خردگرایی با لذت گرایی در تضاد قرار می گیرد کدام یک اصالت می یابد؟ لذت گرایی یا خرد گرایی؟!2  مضرات شراب خواری:خوردن شراب نه تنها برای رشد مغز بسیار خطرناک است بلکه عملکرد مغز در نسل‌های آینده را نیز تحت تاثیر قرار میدهد آنها را در معرض اختلالات
نویسنده و پژوهشگر اجتماعی گفت: خشونت، اذیت و آزار جنسی علیه زنان در شاهین‌شهر اصفهان نگران‌کننده است.
  فریبا اسدی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری صدای جویا در اصفهان اظهار کرد:‌ در دنیای امروز، تلویزیون، رادیو، روزنامه‌ها و حتی سرویس‌های حمل‌ونقل، مملو از اخبار تکان‌دهنده و تأثرانگیزی در مورد استثمار و تعرض به زنان و اذیت و آزار آنان هست.
وی افزود: با توجه به اینکه مسئله تجاوز از ابتدای تشکیل جوامع بشری وجود داشته و هنوز هم در تمام
وزارت کشور هند با انتشار گزارشی، ، پلیس هند را مقصر تشدید خشونت ها علیه مسلمانان دانست.
 وزارت کشور هند با امروز انتشار گزارش اولیه در باره فاجعه کشتار مسلمانان این کشور در دهلی‌نو، اعلام کرد که پلیس  پایتخت یکی از مقصران اصلی این حادثه است که نتوانسته به موقع و به اندازه کافی شرایط را کنترل کرده و مانع از وارد آمدن آسیب های جدی به اموال مسلمانان شود.
این گزارش همچنین اعلام کرد که از آنجایی که رئیس پلیس دهلی‌نو به تازگی عوض شده بود، بی تجرب
خستگی ذهنی ، با استراحت بدن رفع نمی‌شود
این روانشناس با اشاره به وقوع قتل‌ها و پرخاشگری ها میان برخی افراد در جامعه گفت: بعضی از رفتارهای خشن در جامعه حاصل خستگی‌های ذهن انسان است که خودباعث بروز خشم نیز می‌شود ، اما دفع این خستگی‌ها با استراحت بدن حاصل نمی‌شود و باید برای آن راهکارهای اساسی را پیدا کرد.
حسین نژاد افزود:  شادی سرمایه جامعه و یکی از راه‌های مقابله با خستگی‌های ذهنی است اما مشکلات جامعه و مسائل اقتصادی آن را تحت تاثیر قرا
طلاق، اعتیاد، حاشیه نشینی، بی‌بند و باری و خشونت در جامعه آسیب‌های اجتماعی هستند که در جوامع رو به پیشرفت افزایش چشمگیری یافته است و این‌که چگونه بتوان همراه با رشد چند بعدی، این آسیب‌ها را کنترل کرد و به آن نگاه فوریتی داشت، تدابیر جدی نخبگان و مدیران و کارشناسان خبره را می‌طلبد.
هیچ چیز در این جهان چون آب، نرم و انعطاف پذیر نیست.با این حال برای حل کردن آنچه سخت است ، چیز دیگری یارای مقابله با آب را ندارد.نرمی بر سختی غلبه می‌کند و لطافت بر خشونت.

همه این را میدانند، اما کمتر کسی به آن عمل می‌کند.

انسان، نرم و لطیف زاده می‌شود و به هنگام مرگ، خشک و سخت می‌شود.
گیاهان هنگامی که سر از خاک بیرون می‌آورند، نرم و انعطاف پذیرند و به هنگام مرگ، خشک و شکننده...

پس هرکه سخت و خشک است، مرگش نزدیک شده و هرکه نرم و انعطاف پذیر،
از وبلاگی که تقریبا همیشه میخونم رسیدم به یک وبلاگ جدید
وبلاگ دختر جوانی که بعد از 4 ماه نامزدیش به هم خورده؛ خواستگاری سنتی بوده و آشنایی و ...
و به دلایل مختلف به هم خورده که کاری نداریم 
وبلاگ رو که میخوندم متوجه شدم این دختر خانوم چادری و بسیار مذهبی و انقلابی و ... هستند که با اینها هم کاری نداریم
و راستش طبق حرفای این دختر خانوم و طبعاً مقدار متنابهی حسّ زنانه کاملاً تو تمام شدن این رابطه حق رو به همین دختر خانوم میدادم
تا این که با دیدن یک
دختره رفته تو لایو اینستا به دوست دختر یه پسره فحش داده و پسره یه نقشه کشیده دختره رو از تهران کشیده سیرجان و بردتش تو یه باغ متروکه تا جایی که جا داشته کتکش زده و ازش فیلم گرفته و پخشش کرده تا به دوست دخترش ثابت کنه خیلی مرده!!!
-کجا داریم میریم ما!!
-چرا زندگی خصوصیمون رو ریختیم دم دست همه!!!
-این حجم از ادبیات فحش از کجای ما درمیاد بیرون که به هر کس و هرچی فحش میدیم!!!
-این حجم از خشونت کجای ما نهفته و از کجا اومده!!!
-خانواده ها کجان؟؟؟
-فضای مجازی چ
امروز با برسی بازی doom که یکی از برترین عناوین سبک شوتر اول شخص در بازی های رایانه ای است، با ما همراه باشید.....
بازی DOOM را به یاد دارید؟ این بازی یکی از اولین شوتر های اول‌ شخصی بود که به صنعت گیم پا گذاشت. و همه را گرفتار دنیای جهنمی خود کرد. از نوجوانان تا جوانان همه در گرفتار این بازی شده بودند. گیم پلی سریع، شوتینگ لذت‌بخش و خشونت بی‌حدواندازه که تنها لذت و هیجان بازی را بیشتر می‌کرد. شما در نقش یک سرباز همه‌فن‌حریف در برابر شیاطین و هیول
هرگز خشونت، گرسنگی، طرد از جامعه، نابرابری، ستم اقتصادی در تاریخ بشریت و کره زمین تا این اندازه دامن گیر انسان نبوده است. به جای نغمه سردادن از کامیابی آرمان دموکراسی لیبرال و بازار کاپیتالیستی در شادکامی پایان تاریخ، به جای برگزاری جشن پایان ایدئولوژِی و پایان گفتمان های رهایی بخش، هرگز نباید این نکته بدیهی عالم گیر را که از رنج های منحصر به فرد بی شماری فراهم آمده اند، از نظر دور داریم که هرگز اینقدر زن و مرد و کودک بر روی زمین به بردگی ک
مغولان علی رغم إعمال حداکثر خشونت و خون ریزی، در سراسر مسیر خود، بارها با مقاومت ملی،  مردمی و حتی فردی روبرو بوده اند، اما اسکندر با سپاهی اندک، سراسر امپراتوری پرهیاهوی هخامنشی را، بدون مواجهه با مقاومت ملی، پیش از سقوط مرکز امپراتوری در نوشت، و پایتخت هخامنشیان را به آتش کشید و همچنین است تسلط اعراب که با نیرو و توان و تجربه ناچیز نظامی، امپراتوری عظیم ساسانیان را، باز هم بدون برخورد با مقاومت ملی در نوردیدند.
‌بسم الله#اضطرابزمینه ایجاد اضطراب را می‌توان موارد زیر در نظر گرفت: 1- زمینه ارثی: عامل #ژنتیکی که ممکن است از والدینی مضطرب به فرد منتقل شده باشد. 2- حوادث کودکی: مهمترین عوامل ، جدایی پدر و مادر ، مرگ والد و یا والدین ، خشونت های خانوادگی ، خشونت های کلامی و جسمی و ... عوامل دیگر تولید اضطراب می باشد! 3- مادر و پدر مضطرب : در ٠-٦ ماهگی کودک دوره دوختگی با مادر دارد و در این دوره احساس خود را از مادر می گیرد. پس مادر مضطرب این احساس را به کودک منتقل
کمپانی ولوو تراکس اولین سری از کامیون های الکتریکی خود را به مشتریان سوئدی تحویل داد. این کامیون ها به شرکت رنووا که در زمینه ی بازیافت فعال است و همچنین به شرکت لجستیک TGM تحویل داده شدند.
فعلاً میزان تولید و تحویل این کامیون ها محدود و کم است اما تولید سری کامیون های الکتریکی FL و FE در نیمه دوم سال جاری شروع خواهد شد. بازارهای اروپایی اولین جایی هستند که کامیون های بدون آلایندگی ولوو را دریافت خواهند کرد.
راجر آلم رئیس ولو تراکس می گوید:همکار
هنسی ونوم جی‌تی (Hennessey Venom GT) خودروی سوپر اسپورت ساخت شرکت هنسی پرفورمنس اینجنیر (Hennessey Performance Engineering) است که در هیوستون تولید شده‌است.
موتور این خودرو ساخت تگزاس در آمریکا و شاسی آن بر اساس اتومبیل لوتوس ساخت انگلیس یا اتومبیل شورلت کوروت استینگری است.هنسی ونوم جی تی بر اساس رکورد گیری ای که در اوایل سال ۲۰۱۴ انجام شد
می‌تواند به سرعت ۴۳۵.۵km/h دست یابد ، سرعتی که آن را در بین سریع‌ترین
ماشین‌های جهان در رتبهٔ سوم جای می‌دهد.(پس از شلبی سوپر
یک سری خاطرات هستن که همیشه توی ذهن آدم شاخص میمونن و تا سال ها هرگز فراموشت نمیشن و تاثیر عمیقی روی آدم میذارن، شاید تاثیر رو متوجه نشی اما مطمئنا چیزی که این همه مدت توی ذهنت چرخ میزنه اثراتی هم داره.
امروز کلیپی دیدم با موضوع خشونت علیه زنان و یکی از موقعیت هایی که نشون میداد وقتی که دبیرستان بودم برام اتفاق افتاده بود.
از همون خاطراتی که بعد از این همه سال و اینکه خیلی از خاطرات اون سال ها فراموشم شده اما این یکی هنوز هست و جزو لیست خاطراتی
اولین برآوردهای یک نهاد امنیتی از میزان اعتراضات بنزینی در روزهای گذشته از حجم خشونت گسترده و سازمان‌دهی‌شده حکایت دارد.
تعداد کل معترضیان و آشوبگران از شب جمعه تاکنون مجموعا 87400 نفر برآورد شده که از این میزان حدود 82200 نفر مرد و 5200 نفر آنها زن بوده اند.
بخش قابل توجهی از معترضان صرفا در محل تجمعات حاضر بوده و با هسته مرکزی اغتشاشات همراهی نداشتند. با این حال برای بسیاری از آنها پیامک هشدار توسط دستگاههای امنیتی ارسال شده است.
شیوه عملکرد هس
این روزها اکثر محصولات اجاره ماشین با راننده مرسدس بنز توسط برابوس تیون می‌شوند. حتی اگر خواهان کیت‌های بدنه گیرا و یا پرفورمنس بسیار بالا هم نباشید این تیونر مشهور پکیج‌هایی برای شما خواهد داشت. برای مثال این نسل جدید مرسدس CLA کیت بدنه چشمگیر و گیرایی ندارد. نمای جلو و عقب این خودرو تفاوتی نسبت به نمونه استاندارد کارخانه‌ای نداشته و جلوپنجره و لبه صندوق تنها نشان‌های تیونر را با خود به همراه دارند. نمای عقب همچنین دارای نام تیونر و نوشت
هر ساله تقریباً پنج میلیون نفر در جهان بر اثر آسیب ناشی از حوادث ترافیکی، خشونت، سوختگی، سقوط، غرق شدگی و غیره، جان خود را از دست میدهند. عالوه بر این، میلیونها نفر نیز دچار معلولیت و ناتوانی میشوند و هزینههای سنگینی بر فرد، خانواده و جامعه او تحمیل میشود. میزان آسیب ناشی از حوادث در کشورهای در حال توسعه به مراتب بیش تر است )3 ،)به طوری که تروما اولین علت مرگ و میر و از علل اصلی از کار افتادگی و معلولیت، جمعیت فعال در کشورهای در حال توسعه میباش
2379 - «مهدی جلالی تهرانی» کارشناس رسانه‌های بیگانه که بارها از تحریم ایران حمایت کرده، با ادعای اینکه مفهوم «حق و باطل» از خطرناکترین مفاهیم ادیانی مانند اسلام است که همواره سبب جنگ و خشونت شده، گفت: “بت‌پرستی نشان جاهلیت نیست، بلکه برعکس، شعوری فراتر از ادیان توحیدی را در درک همزیستی اجتماعی در اختیار ما می‌گذارد!”
منبع: www.yon.ir/mzdr60
دانلود فایل اصلی
برای توضیح واژه سیسو (Sisu) بد نیست ابتدا مروری به یک حادثه تاریخی داشته باشیم. در سال های 1939 و 1940 بود که لشکری 350 هزار نفری از مردم کشور فنلاند در مقابل تهاجم شوروی سابق ایستادگی کردند. در آن زمان شوروی سه برابر فنلاند نیرو داشت و حتا با وجود عدم توازن نیروها و خشونت مهاجمان شوروی، این سرزمین کمونیستی نتوانست مقاومت فنلاندی ها را در استحکامات مرزی در هم بشکند و به ویژه در مناطق شمالی تر شکست های سختی را متحمل شد.
ادامه مطلب
هیچ چیز در این جهان چون آب، نرم و انعطاف پذیر نیست.با این حال برای حل کردن آنچه سخت است ، چیز دیگری یارای مقابله با آب را ندارد.نرمی بر سختی غلبه می‌کند و لطافت بر خشونت.

همه این را میدانند، اما کمتر کسی به آن عمل می‌کند.

انسان، نرم و لطیف زاده می‌شود و به هنگام مرگ، خشک و سخت می‌شود.
گیاهان هنگامی که سر از خاک بیرون می‌آورند، نرم و انعطاف پذیرند و به هنگام مرگ، خشک و شکننده...

پس هرکه سخت و خشک است، مرگش نزدیک شده و هرکه نرم و انعطاف پذیر،

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها